Середня освіта в Польщі

globus

Slavic Languages Center – одна з 3 компаній в Україні – яка являється сертифікованою агенцією, в 2017 році втретє пройшла акредитацію Фонду «PERSPEKTYWY» за підтримки Консульства Республіки Польща.

З 2016 року Slavic Languages Center пропонує всім бажаючим здобути середню освіту в Польщі! Ваша дитина закінчує навчання в 9 класі та мріє про навчання закордоном? Ви бажаєте змінити кваліфікацію і обираєте, в якому технікумі або коледжі здобути нову спеціалізацію? Навчання в Польщі після 9 класу для українців цілком можливе, коледжі та ліцеї Польщі відкриті для Вас і з радістю чекають на всіх, хто має намір навчатися!

У Польщі є кілька типів шкіл:

Державні - управляються державними установами і фінансуються з державних коштів. Державні школи приймають усіх дітей, які живуть у відповідній області. Рішення про зарахування іноземців приймає директор школи, за умови наявності вільних місць в школі.

Приватні - управляються приватними власниками, фінансуються за рахунок плати за навчання, розмір якої встановлюється власником. Як правило, в школах цього типу передбачені вступні іспити.

Відповідно до польського законодавства громадяни України мають право здобувати середню освіту в усіх типах державних дошкільних закладів та школах Польщі до виповнення їм 18 років, або ж до моменту закінчення навчання в обраному навчальному закладі, на таких умовах, що й для польських громадян – тобто безкоштовно!

Які переваги отримання освіти в Польщі для українців після 9 класу?

 • висока якість освіти;
 • безкоштовне навчання;
 • відсутність вступних екзаменів (за винятком художніх, музичних і англомовних закладів освіти);
 • не потрібно здавати ЗНО;
 • гідні умови життя в Польщі;
 • європейський диплом по закінченні навчання;
 • вигідне географічне положення Польщі;
 • доволі швидко можна вивчити польську мову;
 • можливість подорожувати країнами Європи.

Навчання в Польщі після 9 класу

Кандидати з України можуть безкоштовно отримати освіту в Польщі після 9 класу в таких навчальних закладах, як:

 • Ліцей (liceum ogólnokształcące) – польська загальноосвітня середня школа, що надає можливість здобути повну середню освіту, отримати атестат європейського зразка і продовжити навчання у вищих навчальних закладах країни, Європи, світу.

Сьогодні в Польщі нараховується близько 2000 загальноосвітніх ліцеїв, серед яких Освітній Фонд Perspektywy щорічно визначає 500 найкращих середніх шкіл, нагороджуючи переможців відзнаками. Вступити до найкращих ліцеїв достатньо складно через велику кількість бажаючих, тому проводиться серйозний конкурсний відбір серед майбутніх учнів. Бажаючи, прийняти найбільш здібних і талановитих учнів, керівництво ліцеїв удосконалює навчальні програми, запроваджує сучасні навчальні напрямки, пропонує цікаві можливості шкільного дозвілля тощо.

Після закінчення ліцею та здачі випускного іспиту (egzamin maturalny) випускники отримують атестат зрілості (świadectwo dojrzałości). В цілому предмети, які учні вивчають в ліцеях Польщі, подібні тим, які входять в загальноосвітні програми українських шкіл. Крім основних предметів, учні можуть здійснювати вибір спеціальних предметів. Навчання в польському ліцеї триває 4 роки.

 • Технікум (technikum) – це навчальний заклад, що надає можливість учню отримати середню технічну освіту, вивчити обрану спеціальність в процесі підготовки випускника до праці чи подальшого навчання в університеті.

Освітній Фонд Perspektywy, серед майже 1800 навчальних закладів цього типу, щорічно відзначає 300 найкращих технікумів, двері яких відкриті, в тому числі для іноземців. Співробітники Slavic Languages Center рекомендують українським випускникам кращі навчальні заклади на території Польщі.

Після закінчення технікуму та здачі випускного іспиту випускники отримують диплом, який підтверджує набуті професійні навички його власника. Після здачі спеціального іспиту (egzamin maturalny) можливо також отримати атестат зрілості. Навчання в технікумі Польщі триває 5 років.

Таким чином, навчання в технікумах і ліцеях має відмінності. Навчання в технікумі триває 5 років, тобто на рік довше, ніж в ліцеї. В технікумі, навчають як загальноосвітніх дисциплінам, так і професійним. Завдяки чому, випускники отримують також професію. В програмах навчання технікумів передбачені обов’язкові практики і стажування.

Після закінчення як ліцею, так і технікуму учні здають іспит (egzamin maturalny), на основі якого далі можуть продовжити навчання в вищих навчальних закладах.

Крім цього, учні технікумів також здають професійний екзамен, що підтверджує їх професійну кваліфікацію і надає право працювати за професією.

Що потрібно, аби навчатися в Польщі після 9 класу?

Іноземці можуть вступати до середніх шкіл Польщі після 9 класу на основі свідоцтва про неповну середню освіту. Крім цього для навчання в Польщі після 9 класу українські школярі мають вивчити польську мову на рівні В1, щоб легко адаптуватися до навчального процесу, знайти спільну мову з вчителями, спілкуватися з однокласниками, познайомитися з новою країною і польською культурою. Адміністрація шкіл, також може проводити співбесіду з майбутнім учнем та його батьками або організувати додатковий іспит.

Набір іноземців проводиться на вільні місця, після зарахування польських громадян. Після вступу, для всіх учнів – іноземців, як правило, організовують додаткові уроки по вивченню польської мови. Окрім загальнообов’язкової програми навчання учні мають можливість брати участь у різноманітних творчих та спортивних гуртках.

Проживають учні в інтернатах, в яких цілодобово за ними наглядають вихователі. При інтернатах діють їдальні. Харчування, як правило, трьохразове.

Звернувшись до Slavic Languages Center Ви отримаєте детальну інформацію про шанси вступу в кращі польські навчальні заклади.

Відкрито набір учасників програми Середня освіта в Польщі для українців для безкоштовного навчання після 9 класу в школах міста Білгорай!

Витрати на проживання і харчування: становитимуть близько 280-350 злотих/місяць (орієнтовно 70-90 євро) - м. Білгорай; 500-525 злотих/місяць (орієнтовно 120-135 євро) - м. Лодзь.
Витрати на підручники: становитимуть 600-700 злотих/рік (можна придбати на ярмарку в школі книжки у попередніх власників).
Страхування НФЗ в Польщі: 55,80 злотих/місяць.
Страхування від нешасного випадку в Польщі: 50-100 злотих/рік.
Страхування ПЗУ Україна для оформлення візи: від 1067грн (програма Стандарт), від 4850 грн (програма Студент).
Реєстраційний внесок в Ліцеї та Технікумі становить: 100 злотих.
Допомога представника в Польщі*: 20 – 50 євро/місяць (*в залежності від вимог школи стосовно обов'язків опікуна).
Оплата за батьківський комітет:
 Загальноосвітній Ліцей ім. ООН – 100 злотих/рік,
Механіко-електричний технікум – 90 злотих/рік,
Комплекс професійних та загальноосвітніх шкіл – 50 злотих/рік,
Ліцеї і технікуми м. Лодзь – 50-150 злотих/рік.

Підписання договорів для вступу в школи Польщі триває до 15 грудня 2019 року!

До 20 грудня 2019 р. необхідно подати:

 • атестат успішності учня за перше півріччя;
 • свідоцтво про народження учня;
 • закордонний паспорт учня (у випадку відсутності документу, крайній термін подачі - березень 2020 року).

Таким чином, середня освіта в Польщі з кожним роком набуває все більше і більше популярності. Розмірковуючи про навчання в Польщі після 9 (10) класу, пам'ятайте, що сучасні ліцеї та технікуми Польщі пропонують високу якість знання, серйозну матеріально-технічну базу в навчальних закладах, надають можливість навчатися в інтернаціональному середовищі.

Аби не загубитися серед різноманіття закладів середньої освіти Польщі, звертайтесь до фахівців Slavic Languages Center, ми надамо Вам детальну інформацію та допоможемо із всіма питаннями, що виникнуть під час вступної кампанії. А чисельні вдячні відгуки клієнтів, що скористалися послугами нашого центру, лише підтверджують наш професіоналізм та надійність.

Лучший лицей Польши

• Найкраща школа в регіоні за “Рейтингом Загальноосвітніх Ліцеїв 2016″• Ліцей ім. ООН в місті Білгорай був включений в число Асоційованих Шкіл ЮНЕСКО • Школа отримала титул “Бронзова Школа 2016”

Детальніше...

Лучший лицей Польши

• Професійна школа відмінно підготує до навчання в політехнічних університетах • Школа має найбагатшу і найсучаснішу дидактичну базу в регіоні • Школа отримала титул “Срібна Школа 2019”

Детальніше...

• Комплекс професійних і загальноосвітніх шкіл має більш ніж 50 річну традицію професійного навчання

• Школа динамічно розвивається і вже протягом декількох років систематично розширює свої освітні пропозиції, відкриваючи нові напрямки та відділення, які відповідають новим тенденціям ринку праці і задовольняють попит серед учнів

Детальніше...

Array

• Це сучасний ліцей, який підтримує своїх учнів у своєму всебічному розвитку, що дає відчуття безпеки, створюючи необхідні умови для інтелектуального розвитку.

Детальніше...

Array

• Кваліфікований персонал використовує сучасні та ефективні методи навчання, а дидактична база дозволяє розвивати свої інтереси у формі багатьох цікавих позакласних заходів.

Детальніше...

• Міжнародна співпраця • Постійне вдосконалення методів роботи з використанням сучасних інструментів, залучення нових проектів.

Детальніше...

Після отримання середньої освіти у випускників польських ліцеїв та технікумів буде можливість продовжити навчання в Польщі, отримати вищу освіту та європейський диплом.

Гарантований вступ в Польщу зі Slavic Languages Center!

Разом до успіху!