Яка валюта в Польщі?Яка валюта в Польщі?

Польща одна з небагатьох країн Євросоюзу, яка має власну національну валюту – польські злоті. Виникнення і зовнішній вигляд польської валюти нерозривно пов’язано з історією польської держави. Нижче з'ясуємо, як виникла валюта Польщі, який вона має зовнішній вигляд та з якою валютою і в якому вигляді їхати до Польщі з України?

Історія польської валюти

Визначальну роль у формуванні валюти в Польщі відіграли війни, повстання та спроби державних переворотів. До появи польських злотих на території Польщі були дукати й польські марки.

Тільки після понад століття анексії й відсутності на картах світу 11 листопада 1918 року Польща здобула незалежність. 28 листопада 1919 року Сеймом було вирішено, що польською грошовою одиницею будуть злоті. Важливо, що на той час близько 30% грошей, що були в обігу підкріплювалися золотом або іншою іноземною валютою. В обігу були номінали від 1 гроша до 500 злотих. Цікаво, що вже тоді банкноти мали водяні знаки.

Друга світова війна й окупація Польщі Німеччиною призвели до введення нової валюти. Банкноти, що були в обігу проштамповувалися й обмінювалися на нові. Принциповою відмінністю була відсутність національної символіки. І тільки після Другої світової війни польська валюта повернулася в обіг, але вартість злотих залежала від курсу радянської валюти.

В 1950 році керівництвом Радянського Союзу було прийнято рішення зрівняти курс злотого і рубля, за курсом 100 до 3.

Грошима введеними в обіг 1 січня 1994 року Польща користується і по сьогодення. Злотувку замінив PLN, тобто Польський новий злотий. Деномінація була по курсу 1:10000. Нові банкноти з’явилися номіналом 10, 20, 50 злотих, а пізніше 100, 200 і 500 злотих. Від того часу польська валюта є досить стабільною. На стражі стабільності стоїть Польський народний банк.

Як виглядає в Польщі валюта?

Польська валюта поділяється на монети та паперові купюри. В даний час в обігу знаходяться банкноти номіналом 10, 20, 50, 100, 200 і 500 злотих, а також монети - 1, 2, 5, 10, 20 і 50 грошів і 1, 2 і 5 злотих. Польські монети карбуються зі сталі в Польському монетному дворі, що знаходиться у Варшаві. На аk