Вища освіта в університетах Польщі

shlapa

Slavic Languages Center – одна з 3 компаній в Україні – яка являється сертифікованою агенцією, в 2017 році втретє пройшла акредитацію Фонду «PERSPEKTYWY» за підтримки Консульства Республіки Польща.

Головною метою підписання Болонської декларації міністрами освіти 29 країн Європи в 1999 році було створення Європейського простору вищої освіти. В даний простір увійшла і система вищої освіти у Польщі, яка є трьох ступінчастою та відповідно до Болонської декларації передбачає поетапне здобуття освіти в університетах Польщі.

На кожному з етапів навчання у Польщі студенти опановують відповідні освітні програми і за умови виконання програмних вимог (здача іспитів, написання, захист письмових та наукових робіт), їм присвоюється професійна ступінь бакалавра або бакалавра-інженера, магістра, наукова ступінь доктора відповідно. Повна вища освіта, тобто навчання за двома першими рівнями, в цілому триває 5 років.

Пошук ВНЗ за спеціальностями

Вищі навчальні заклади Польщі

map-pl

Щецин

Познань

Вроцлав

Ополє

Лодзь

Краків

Варшава

Жешув

Люблін

Система освіти в Польщі

Рівні
вищої освіти
I рівеньIІ рівеньIII рівень
Ступінь
та тривалість
навчання
Бакалавр (3 роки)
Бакалавр-інженер (3,5 роки)
Магістр (2 роки)
Магістр (1,5 роки)
Доктор
Єдина магістерська програма (5 років)*

*освітня програма передбачена для окремих спеціальностей, серед яких право, психологія, медичні напрямки, акторське мистецтво та ін.

Головними перевагами навчання в польських ВНЗ є такі

Польща – найближчий сусід України, країна Євросоюзу; Якісна освіта з багатовіковими традиціями (Ягеллонський університет оснований в 1364 році є одним з найстаріших в Європі); Європейський диплом, без нострифікації якого його щасливі власники зможуть побудувати успішну кар'єру в країнах ЄС і не тільки; Широка пропозиція навчальних напрямків та спеціальностей, освітніх програм на польській та англійській мовах; Доступна вартість навчання (від 900 євро/рік) та проживання (Варшава визнана другим у світі містом по критерію матеріальної доступності для студентів Детальніше); Безкоштовне навчання для власників Карти Поляка; Стипендіальні програми по обміну студентів та закордонним стажуванням (наприклад, Erasmus+, Leonardo da Vinci, MOST).

UEK UKR
dofinansowanie ukr
PZU ukr

Майбутньому студенту варто знати про декілька важливих особливостей вищої освіти в Польщі

ОсобливістьВарто знати
Вступна кампанія в ПольщіКампанія проходить 2 рази на рік і передбачає прийом абітурієнтів на зимовий та літній семестри навчання.
Навчальний рікНавчальний рік складається з двох семестрів по 15 тижнів навчання, приблизно 30 годин кожна.
Зимовий семестрСеместр включає 15 тижнів навчання, різдвяні канікули, зимову сесію та зимові канікули. Початок навчання – 1 жовтня, закінчення зимового семестру – в середині лютого наступного календарного року.
Літній семестрСеместр включає 15 тижнів навчання, великодні свята, літній період навчання та літні канікули. Початок навчання – середина лютого, завершення літнього семестру – 30 вересня.
Стаціонарна (денна) форма навчанняЗаняття проходять з понеділка по п'ятницю. Один будній день, як правило, передбачається для самостійної роботи студентів.
Заочна форма навчанняЗаняття проходять по суботам і неділям, впродовж всього дня, раз на два тижні. В деяких випадках заняття можуть починатися в п'ятницю ввечері або ж закінчуватися в понеділок ввечері.
Види навчальних занятьЛекції, практичні заняття, семінари, лабораторні заняття та конференції.
Система оцінюванняНайчастіше в університетах та державних ВУЗах Польщі використовується 5-бальна система оцінювання, в якій: 2-2,5 бали (відповідає F-FX оцінці-ECTS) – це незадовільна оцінка, 3 бали (E) – достатня, 3,5 (D) бали – задовільна, 4 (С) бали – добра, 4,5 (B) – дуже добра, 5 балів (А) – відмінна.
ECTS
(European Credit Transfer System)
Загальноєвропейська система кредитування, головною метою якої є облік досягнень студентів при освоєнні навчальної програми впродовж визначеного періоду. Використання польськими ВУЗами стандартів ECTS дозволяє студентам приймати участь в міжнародних програмах обміну, а випускникам вступами на навчання в університети інших країн Європи за спрощеною процедурою.

Slavic Languages Center проводить набір кандидатів програми «Навчання в Польщі», починаючи з 2010 року. За цей період учасниками програми стали понад 1400 українців. Про високу якість послуг, які надає Slavic Languages Center, надійність та відповідальність компанії перед українськими абітурієнтами та польськими університетами свідчать 2 престижних сертифікати «Study in Poland Quality Recruitment Certificate», виданих освітнім фондом «Perspektywy» за підтримки Посольства Республіки Польща в Україні. Slavic Languages Center пропонує здобути вищу освіту в ВУЗах Польщі для українців, адже партнерські стосунки оформлені з 30 найкращими університетами цієї країни. Гарантований вступ в університети Польщі для українців зі Slavic Languages Center.

Разом до успіху!