Вища освіта в університетах Польщі

shlapa

Slavic Languages Center – одна з 3 компаній в Україні – яка являється сертифікованою агенцією, в 2017 році втретє пройшла акредитацію Фонду «PERSPEKTYWY» за підтримки Консульства Республіки Польща.

Головною метою підписання Болонської декларації міністрами освіти 29 країн Європи в 1999 році було створення Європейського простору вищої освіти. В даний простір увійшла і система вищої освіти у Польщі, яка є трьох ступінчастою та відповідно до Болонської декларації передбачає поетапне здобуття освіти в університетах Польщі.

На кожному з етапів навчання у Польщі студенти опановують відповідні освітні програми і за умови виконання програмних вимог (здача іспитів, написання, захист письмових та наукових робіт), їм присвоюється професійна ступінь бакалавра або бакалавра-інженера, магістра, наукова ступінь доктора відповідно. Повна вища освіта, тобто навчання за двома першими рівнями, в цілому триває 5 років.

Пошук ВНЗ за спеціальностями

Вищі навчальні заклади Польщі

Щецин

Познань

Вроцлав

Ополє

Лодзь

Краків

Варшава

Жешув

Люблін

Університети та ВНЗ Польщі для українців

З кожним роком все більше українських студентів їдуть на навчання в Польщу. Університети Польщі для українців дуже відкриті й привабливі в силу цінової доступності, сусідства країн, близькості мов і широких можливостей по вивченню польської мови в Україні. Зв'язок Польщі та України існує у культурній, історичній та інших площинах, як результат - багато громадян України мають польське коріння. Внз Польщі для українців, які мають підтверджене польське походження – Карту Поляка, мають такі ж умови вступу, як і для поляків і дають можливість навчатися безкоштовно.

Вища освіта в Польщі для українців дуже приваблива з точки зору отримання європейської освіти та диплому європейського зразка після закінчення навчання. Студент має чудові можливості для навчання і розвитку. Мультикультурне середовище сприяє формуванню світогляду, стимулює вивчення іноземних мов. Багато студентів беруть участь у студентських програмах обміну. Польща, як країна Євросоюзу, має широкі можливості для туристичних поїздок в усі країни ЄС і не тільки. Недорогі автобусні квитки, велика кількість авіаперевізників лоукостерів роблять доступним відвідування сусідніх з Польщею та інших країн. Студент має можливість подивитися, порівняти й скласти свою думку по кожній країні, оцінити рівень життя і можливості працевлаштування.

Вузи Польщі для українських студентів проводять так звані «зерувки». Це річний підготовчий курс (так званий «нульовий» нуль - зеро), на якому протягом року майбутній студент живе в Польщі і відвідує підготовчі заняття при університеті, які крім мовних занять, включають і заняття з предметів. Це дуже корисно, наприклад, для майбутніх медиків, оскільки хімія і біологія польською мовою мають багато специфічної термінології. Після проходження такого курсу, абітурієнт дуже добре підготовлений до вступу в університет. Крім того такий студент адаптований у середовищі життя і навчання, подолав мовний бар'єр, на відміну від тих, хто тільки приїхав безпосередньо на навчання.

Вища освіта польською мовою дає багато можливостей для українців, як для іноземців. Якщо студент закінчив інститут в Польщі, то він вже на хорошому рівні володіє мовою, знає і орієнтується в житті країни, знайомий з законами, адміністративними вимогами різних інституцій. Якщо навчання велося англійською мовою, то крім доброго знання англійської студент за кілька років проживання в країні опанував добре польську, тому він у своєму багажі має знання декількох мов, враховуючи українську і російську, а це вже значні переваги на ринку праці.

Рейтинг університетів Польщі

Задаючись питанням, які Внз є в Польщі? – складно відповісти коротко, вищі навчальні заклади Польщі – університети, академії, колегіуми, інститути в Польщі поділяються на державні й приватні. І ті, і інші мають як свої плюси, так і мінуси. Рейтинг університетів Польщі багато в чому залежить від історії навчального закладу, наукових кадрів, репутації Внз, якості знань випускників. Як правило, приватні Вузи Польщі більш мобільні у плані інновацій, впровадження в життя новітніх розробок.

Кожен рік в Польщі виходить рейтинг всіх Внз Польщі і він публікується на сайті ranking.perspektywy.pl . Там найбільш об'єктивно зображено стан навчального закладу за різними критеріями – перспективи випускників на ринку праці, насиченості науковими кадрами, інтернаціоналізації, інноваційності та інше.

Аспірантура в Польщі трохи відрізняється від аспірантури в Україні, і має свої особливості. Менше формальних вимог, зв'язок з промотором і розгляд частин роботи може відбуватися на відстані за допомогою конференц-зв'язку. Практично всі докторанти працюють під час навчання. Більше самоконтролю, робота в індивідуальному ритмі, більш західний підхід в освіті.

Универи Польщі дуже відкриті й прогресивні до студентів.  Вищі навчальні заклади в Польщі досить автономні у своїй діяльності і в організації навчального процесу.

Вища освіта в Польщі: Вартість

Система вищої освіти в Польщі поділяється на три ступені.  І - бакалавр і інженер 3 або 3,5 року відповідно, ІІ - магістратура 2 роки навчання і ІІІ - аспірантура в Польщі 4 роки навчання.  У всіх державних внз Польщі освіта польською мовою для поляків безкоштовна, як і для українців, власників Карти Поляка.  Для всіх іноземців, в тому числі і українців без Карти Поляка навчання польською мовою платне, але часто деякі ВНЗ роблять знижки для абітурієнтів з України.  Орієнтовно оплата за рік навчання від 800 євро.  Найдорожчими є медичні ВНЗ, так само недешево коштує навчання в спеціалізованих ВНЗ, зокрема художніх.

Для того, щоб бути в курсі всіх актуальних пропозицій потрібно дивитися список університетів Польщі та їх пропозицій на конкретний навчальний рік.

Якщо підсумувати вищесказане, то перспективи отримання польської освіти дуже багатообіцяючі.  Відкривається маса можливостей для росту і розвитку.  Головне в процесі вибору ВНЗ не помилитися, зважити всі сильні і слабкі сторони, зорієнтуватися в фінансовому питанні, визначитися з мовою навчання і заздалегідь зайнятися вивченням мови.  Щоб не загубитися в цьому морі інформації, найкраще заручиться підтримкою досвідчених фахівців своєї справи.  Наша компанія - Slavic Languages Center вже майже 10 років працює на ринку надання послуг щодо вступу в польські навчальні заклади. Ми працюємо з багатьма ВНЗ, на запит клієнта розглянемо все, що Вас зацікавить.  Наша репутація і вдячні відгуки клієнтів говорять самі за себе.

 

Система освіти в Польщі

Рівні
вищої освіти
I рівеньIІ рівеньIII рівень
Ступінь
та тривалість
навчання
Бакалавр (3 роки)
Бакалавр-інженер (3,5 роки)
Магістр (2 роки)
Магістр (1,5 роки)
Доктор
Єдина магістерська програма (5 років)*

*освітня програма передбачена для окремих спеціальностей, серед яких право, психологія, медичні напрямки, акторське мистецтво та ін.

Головними перевагами навчання в польських ВНЗ є такі

Польща – найближчий сусід України, країна Євросоюзу; Якісна освіта з багатовіковими традиціями (Ягеллонський університет оснований в 1364 році є одним з найстаріших в Європі); Європейський диплом, без нострифікації якого його щасливі власники зможуть побудувати успішну кар'єру в країнах ЄС і не тільки; Широка пропозиція навчальних напрямків та спеціальностей, освітніх програм на польській та англійській мовах; Доступна вартість навчання (від 900 євро/рік) та проживання (Варшава визнана другим у світі містом по критерію матеріальної доступності для студентів Детальніше); Безкоштовне навчання для власників Карти Поляка; Стипендіальні програми по обміну студентів та закордонним стажуванням (наприклад, Erasmus+, Leonardo da Vinci, MOST).

Майбутньому студенту варто знати про декілька важливих особливостей вищої освіти в Польщі

ОсобливістьВарто знати
Вступна кампанія в ПольщіКампанія проходить 2 рази на рік і передбачає прийом абітурієнтів на зимовий та літній семестри навчання.
Навчальний рікНавчальний рік складається з двох семестрів по 15 тижнів навчання, приблизно 30 годин кожна.
Зимовий семестрСеместр включає 15 тижнів навчання, різдвяні канікули, зимову сесію та зимові канікули. Початок навчання – 1 жовтня, закінчення зимового семестру – в середині лютого наступного календарного року.
Літній семестрСеместр включає 15 тижнів навчання, великодні свята, літній період навчання та літні канікули. Початок навчання – середина лютого, завершення літнього семестру – 30 вересня.
Стаціонарна (денна) форма навчанняЗаняття проходять з понеділка по п'ятницю. Один будній день, як правило, передбачається для самостійної роботи студентів.
Заочна форма навчанняЗаняття проходять по суботам і неділям, впродовж всього дня, раз на два тижні. В деяких випадках заняття можуть починатися в п'ятницю ввечері або ж закінчуватися в понеділок ввечері.
Види навчальних занятьЛекції, практичні заняття, семінари, лабораторні заняття та конференції.
Система оцінюванняНайчастіше в університетах та державних ВУЗах Польщі використовується 5-бальна система оцінювання, в якій: 2-2,5 бали (відповідає F-FX оцінці-ECTS) – це незадовільна оцінка, 3 бали (E) – достатня, 3,5 (D) бали – задовільна, 4 (С) бали – добра, 4,5 (B) – дуже добра, 5 балів (А) – відмінна.
ECTS
(European Credit Transfer System)
Загальноєвропейська система кредитування, головною метою якої є облік досягнень студентів при освоєнні навчальної програми впродовж визначеного періоду. Використання польськими ВУЗами стандартів ECTS дозволяє студентам приймати участь в міжнародних програмах обміну, а випускникам вступами на навчання в університети інших країн Європи за спрощеною процедурою.

Slavic Languages Center проводить набір кандидатів програми «Навчання в Польщі», починаючи з 2010 року. За цей період учасниками програми стали понад 1400 українців. Про високу якість послуг, які надає Slavic Languages Center, надійність та відповідальність компанії перед українськими абітурієнтами та польськими університетами свідчать 2 престижних сертифікати «Study in Poland Quality Recruitment Certificate», виданих освітнім фондом «Perspektywy» за підтримки Посольства Республіки Польща в Україні. Slavic Languages Center пропонує здобути вищу освіту в ВУЗах Польщі для українців, адже партнерські стосунки оформлені з 30 найкращими університетами цієї країни. Гарантований вступ в університети Польщі для українців зі Slavic Languages Center.

Разом до успіху!