Навчання в Польщі російською мовою

З року в рік спостерігається постійне збільшення кількості українців, які приїжджають на навчання в Польщу. Однією із причин є те, що рівень навчання в Польщі є вищий, ніж в Україні. Підтвердженням того є більша кількість практичних занять, краще оснащенні навчальні класи та бібліотеки. Гуртожитки польських ВНЗ забезпечують хороші умови, що дає можливість студентам краще готуватися до занять. Крім того в Польщі, на відміну, від України легше знайти підробіток на час навчання та роботу за спеціальністю. Звичайно, приваблює студентів-іноземців розширена система студентських знижок в Польщі, а також можливість подорожувати країнами Європи.

Вищі навчальні заклади Польщі поділяються на приватні й державні. Всі вони мають єдиний підхід до організації навчального процесу та методів ефективного викладання. А подібність звичаїв та традицій українського народу з польськими, допомагають нашим студентам швидко адаптуватися та комфортно себе почувати в іншій країні. Здобута там освіта надасть змогу отримати диплом, який буде путівкою в перспективне майбутнє.

При виборі ВНЗ Польщі абітурієнти з України часто задаються питанням, яку мову навчання обрати? Нижче з'ясуємо переваги та недоліки польської, англійської та російської мов навчання.

Яку мову обрати для навчання в Польщі?

Більшість ВНЗ Польщі проводить навчання польською або англійською мовами.

При виборі польської мови навчання необхідно буде надати сертифікат зі знання польської мови (рівня В1 або В2), або скласти екзамен з польської мови, або пройти співбесіду по Skype. Особливості будуть залежати від обраного університету та навчального напряму. Надання сертифікату рівня С1 державної комісії (Państwowa Komisja Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego) дає можливість іноземцям навчатися безкоштовно в Польщі. Крім того, польська мова навчання має безліч переваг, серед них:

  • широкий вибір університетів і спеціальностей;
  • професійний педагогічний склад ВНЗ, що забезпечить високу якість навчання;
  • можливість опанувати польську мову на високому рівні;
  • дешевша вартість навчання, в порівнянні з англійською і російською мовами навчання;
  • за успіхи в навчанні можливість отримувати стипендію.

Завдяки курсам в Slavic Languages Center, Ви дуже легко можете вивчити польську мову, пізнати традиції народу та вступити до престижного польського ВНЗ.

При виборі англійської мови навчання, обов'язковою умовою є володіння англійською мовою на рівні В2. Рівень знань має бути підтверджений міжнародним сертифікатом, наприклад, кембриджським сертифікатом FCE або TOEFL.

Навчання англійською мовою дає значні переваги під час працевлаштування до міжнародних корпорацій, крім того є можливість брати участь в міжнародних програмах обміну студентами.

Навчання російською в Польщі

Деякі коледжі та ВНЗ пропонують навчання в Польщі російською мовою. Але перелік університетів Польщі, в яких навчання проводиться російською мовою досить малий. Серед них Гуманітарна Академія ім. Гейштора в м. Пултуск, котра набирає абітурієнтів за такими спеціальностями:

  • Адміністрація
  • Історія
  • Педагогіка
  • Міжнародна безпека
  • Політологія

В даній академії на першому курсі мовами навчання є українська та російська, на другому – українська, російська та польська, починаючи з третього курсу навчання проводиться лише польською мовою.

На всіх спеціальностях обов’язковим предметом є польська мова і починаючи з другого курсу – англійська.

Увага! Російськомовні групи відкривають лише за умови набору достатньої кількості студентів. 

Ягеллонський університет в Кракові пропонує навчальний напрям українська філологія з російською мовою, навчання на якому відбувається польською, українською та російською мовами.

Варшавський університет, Університет ім. Адама Міцкевича в Познані, Лодзинський університет, Університет Марії Кюрі-Склодовської в Любліні пропонують навчальний напрям російська філологія навчання на якому відбувається польською та російською мовами.

Але у порівнянні з польською й англійською мовою, навчання в Польщі російською не є найкращим вибором, оскільки абітурієнт обмежений у виборі ВНЗ, ціни на навчання вищі, в порівнянні з польською мовою навчання, а якість не завжди виправдовує сподівання.

Для українців і російськомовних абітурієнтів навчання в Польщі російською мовою не є найкращим рішенням, тому варто віддати перевагу саме польській або англійської мовам навчання.

Якщо Ви бажаєте здобути вищу освіту в Польщі, звертайтесь до команди професіоналів Slavic Languages Center, ми завжди будемо раді співпрацювати з Вами!