Університети Жешова

ЖЕШУВ (пол. Rzeszów) – місто на річці Віслок, знаходиться в південно-східній частині Польщі, приблизно в 90 км від польсько-українського кордону, являється адміністративним центром Підкарпатського воєводства.

Серед пам’яток цього старовинного польського міста, безперечно, виокремлюють середньовічний замок роду Любомирських, Ринкову площу, Ратушу, культові та релігійні спорудження, підземні тунелі. Приваблюють туристів і культурні події Жешува – Театральний фестиваль, Комп’ютерна художня виставка, Всесвітній фестиваль польських фольклорних ансамблів. Місцеві жителі особливо пишаються відомим симфонічним оркестром філармонії.

Багаточисленні університети та коледжі принесли Жешуву славу міста студентів. Відомі ВНЗ Жешува представлені Політехнічним університетом – єдиний освітній заклад, в якому здійснюють підготовку цивільних пілотів, Жешувським університетом, а також Університетом інформаційних технологій та управління. В місті дуже багато громадських та розважальних закладів орієнтованих на молодь, широко застосовуються сучасні технології.

Випускники університетів мають можливість зробити успішну кар’єру на місцевих підприємствах. Серед провідних компаній Жешува – авіаційний завод WSK-PZL та завод з виробництва технічного фосфору. Крім того, в місті розвивається машино будівництво, тому тут знаходяться підприємства з будівництва автомобільних та авіаційних двигунів. Наприклад, ОАО «Zelmer»  –  компанія лідер з виробництва побутових електроприладів в Польщі. В Жешуві також розвивається легка та харчова промисловість. Компанії, які є лідерами в цій галузі, це Alima-Gerber (провідний виробник соків та дитячого харчуван&#