Лодзь: університети й ВНЗ в Польщі

Багато людей, які зіткнулися з рішенням розпочати навчання у вищому навчальному закладі, замислюються не лише про сам університет, вартість навчання, а й про вибір міста. Оскільки, відомо, що студентське життя це не лише навчання, але й активне поза університетське життя, котре може виглядати зовсім по-різному у Варшаві, Познані, Вроцлаві чи Лодзі. Нижче розглянемо, особливості навчання в Лодзі.

ЛОДЗЬ (пол. Łódź) – третє за чисельністю населення місто Польщі, адміністративний центр Лодзинського воєводства, центр текстильної промисловості.

Туристи, які відвідують Лодзь, у захваті від архітектурних шедеврів міста – близько 160 маєтків та палаців великих підприємців. В Лодзі є понад 30 парків, ботанічний сад та Лагєвницький лісопарк (найбільший в країні міський ліс, площею 1200 га).

Це місто по праву вважається столицею польського кінематографа: тут діють студії художніх, науково-популярних та мультиплікаційних фільмів, студії звукозапису та виробництва кіно копій. Лодзь славиться всесвітньо відомою Вищою школою кінематографії, телебачення і театру, Музеєм кінематографії, Алеєю зірок. Також в Лодзі розвивається театральне мистецтво – щорічно в грудні проходить Міжнародний фестиваль операторського мистецтва «CAMER-IMAGE», в якому беруть участь зірки кіномистецтва, студенти та звичайні любителі кіно.

Туристів приваблюють й інші культурні події: Фестиваль моди, Фестиваль діалогу чотирьох культур, Fotofestival, Лодзинське бієнале, Кінематографічний музичний фестиваль, Кінематографічний фестиваль «Се-ма-фор», Міжнародний фестиваль коміксів та інші арт події.

Лодзь – це і сучасний розважальний центр – величезна кількість барів та ресторанів запрошують відвідувачі вдень та вночі. Найбільш відомий торговель