Лодзь: університети й ВНЗ в Польщі

Багато людей, які зіткнулися з рішенням розпочати навчання у вищому навчальному закладі, замислюються не лише про сам університет, вартість навчання, а й про вибір міста. Оскільки, відомо, що студентське життя це не лише навчання, але й активне поза університетське життя, котре може виглядати зовсім по-різному у Варшаві, Познані, Вроцлаві чи Лодзі. Нижче розглянемо, особливості навчання в Лодзі.

ЛОДЗЬ (пол. Łódź) – третє за чисельністю населення місто Польщі, адміністративний центр Лодзинського воєводства, центр текстильної промисловості.

Туристи, які відвідують Лодзь, у захваті від архітектурних шедеврів міста – близько 160 маєтків та палаців великих підприємців. В Лодзі є понад 30 парків, ботанічний сад та Лагєвницький лісопарк (найбільший в країні міський ліс, площею 1200 га).

Це місто по праву вважається столицею польського кінематографа: тут діють студії художніх, науково-популярних та мультиплікаційних фільмів, студії звукозапису та виробництва кіно копій. Лодзь славиться всесвітньо відомою Вищою школою кінематографії, телебачення і театру, Музеєм кінематографії, Алеєю зірок. Також в Лодзі розвивається театральне мистецтво – щорічно в грудні проходить Міжнародний фестиваль операторського мистецтва «CAMER-IMAGE», в якому беруть участь зірки кіномистецтва, студенти та звичайні любителі кіно.

Туристів приваблюють й інші культурні події: Фестиваль моди, Фестиваль діалогу чотирьох культур, Fotofestival, Лодзинське бієнале, Кінематографічний музичний фестиваль, Кінематографічний фестиваль «Се-ма-фор», Міжнародний фестиваль коміксів та інші арт події.

Лодзь – це і сучасний розважальний центр – величезна кількість барів та ресторанів запрошують відвідувачі вдень та вночі. Найбільш відомий торговельно-розважальний центр в Лодзі – «Мануфактура» – це модернізований фабричний комплекс ХІХ століття.

Лодзь – це перше місто в Польщі, в якому в 1921 році була введена обов’язкова шкільна освіта, а після завершення Другої світової війни відкритий перший вищий навчальний заклад – Лодзинський університет. Сьогодні освітні традиції підтримують престижні коледжі, університети, академії, що пропонують якісну європейську освіту; успішно працюють науково-дослідні інститути та центри – Європейський інститут, Центр молекулярних та макромолекулярних досліджень Польської Академії Наук, Науково-дослідний інститут медицини праці, Ядерний науково-дослідний інститут, Науково-дослідний інститут текстильної промисловості, Інститут техніки безпеки «Моратекс».

Крім того, Лодзь - один з провідних академічних центрів країни, де знаходяться як державні, так і приватні університети. Університети Лодзі надають студентам широкий спектр освітніх послуг. Кількість студентів, які приїжджають вчитися в Лодзь з-за кордону, постійно збільшується. Це добре видно на прикладі Лодзинського університету, де у 2013 році навчалося близько 1000 іноземців, тоді як у 2017 році вже було близько 2300 іноземців.

Державні ВНЗ Лодзі

До лодзинських державних закладів вищої освіти належать: Лодзинський університет, Лодзинська політехніка, Лодзинський медичний університет, Музична академія, Академія мистецтв та Державна школа кіно, телебачення і театру. Щорічно ці університети приваблюють багато молодих людей не тільки з Польщі, а й з-за кордону.

Одним з найбільших польських університетів є Лодзинський університет, в якому навчається понад 40000 студентів. Лодзинський університет має 12 факультетів. Навчання можливе на бакалавраті, магістратурі, аспірантурі та докторантурі польською й англійською мовами. ВНЗ проводить набір на денну та заочну форми навчання. Більшість напрямків навчання мають сертифікат якості освіти.

Лодзинський технічний університет - один з кращих технічних університетів Лодзинського регіону, був заснований в 1945 році у складі трьох факультетів - механічного, електротехнічного та хімічного. З бурхливим розвитком міста та з появою нових фабрик, кількість факультетів університету виросла з трьох до дев'яти. Сьогодні в університеті навчаються понад 20 000 студентів.

Викладачі політехніки оновили навчальну програму в галузі текстилю та дизайну, завдяки якій студенти можуть слідувати останнім європейським трендам.

Кіношкола Лодзі – один з кращих університетів Польщі такого типу, саме з ним пов’язані такі видатні особи як Вайда чи Полянський.

Академія мистецтв в Лодзі має кафедру дизайну одягу, завдяки чому місто є центром модельєрів, таких як дует Paprocki & Brzozowski та Dawid Woliński.

Якщо плануєте працювати в галузі охорони здоров’я, Медичний університет у Лодзі забезпечить вам ґрунтовну освіту під керівництвом досвідчених викладачів.

Приватні університети в Лодзі

Лодзь нараховує близько двадцять приватних університетів, які постійно розширюють свою пропозицію. Серед них, Суспільна академія наук в Лодзі, Вища школа економіки й управління і т.д.. Крім того, тут процвітають Академічна бібліотечна мережа та Osiedle Akademickie Lumumbowo. Університети Лодзі надають молодим людям повний спектр позакласних занять, а також можливість доступного проживання в студентських гуртожитках.

Вартість навчання та проживання в Лодзі

Вартість навчання в Лодзі для іноземців буде залежати від того державний чи приватний ВНЗ, навчального напряму та спеціальності, мови навчання – польська чи англійська, форми навчання – стаціонарна, заочна чи online. Наприклад, вартість навчання в Лодзинському університеті для українців коштує в середньому 1250 євро на рік.

Кожен з державних університетів Лодзі має власні гуртожитки. Вартість проживання в одноособовій кімнаті коштує близько 600 злотих. За місце у двоособові або триособові кімнаті студент заплатить близько 400 злотих, залежно від гуртожитку.

Найдорожчі гуртожитки пропонує Медичний університет. Вартість одноособового номеру становить близько тисячі злотих, тримісний номер коштує орієнтовно 450 злотих на місяць.

Крім державних, в Лодзі також є приватні гуртожитки. Студенти, котрих не задовільняє проживання в гуртожитку, можуть винайняти собі квартиру або кімнату у квартирі.

Професійна реалізація випускників місцевих вишів

В Лодзі створені всі умови для професійної реалізації випускників місцевих ВНЗ, оскільки місто залишається центром польської текстильної та електронної промисловості. Свої офіси відкрили тут такі міжнародні корпорації як Dell, Procter & Gamble, IKEA, Sapa Building System, Amcor та багато інших. Гордістю Лодзі лишається Міжнародний ярмарок одягу, трикотажу, тканин та текстильних товарів – Interfasion.

Отже, ВНЗ Лодзі мають широку навчальну пропозицію та надають освітні послуги на дуже високому рівні. А проживання в Лодзь надає можливість особистісному розвитку студентів і є дешевшим, ніж у столиці.

ВНЗ Лодзя

  • Державний університет Польщі
  • 5 місце в рейтингу Perspektywy серед технічних ВНЗ Польщі
  • Вартість навчання: близько 2 500 євро/рік – польською мовою, близько від 2 500- 4000 євро/рік – англійською мовою Детальніше
  • Державний університет Польщі
  • 6 місце в рейтингу Perspektywy серед університетів Польщі
  • Вартість навчання: від 1 000 євро/рік Детальніше