Університети Лодзя

ЛОДЗЬ (пол. Łódź) – третє за чисельністю населення місто Польщі, адміністративний центр Лодзинського воєводства, крупний центр текстильної промисловості.

Туристи, які відвідують Лодзь, у захваті від архітектурних шедеврів міста – близько 160 маєтків та палаців великих підприємців. В Лодзі є понад 30 парків, ботанічний сад та Лагєвницький лісопарк (найбільший в країні міський ліс, площею 1200 га).

Це місто по праву вважається столицею польського кінематографу: тут діють студії художніх, науково-популярних та мультиплікаційних фільмів, студії звукозапису та виробництва кіно копій. Лодзь славиться всесвітньо відомою Вищою школою кінематографії, телебачення і театру, Музеєм кінематографії, Алеєю зірок. Також в Лодзі розвивається театральне мистецтво – щорічно в грудні проходить Міжнародний фестиваль операторського мистецтва «CAMER-IMAGE», в якому приймають участь визнані метри кіномистецтва, студента та звичайні любителі кіно.

Туристів приваблюють й інші культурні події: Фестиваль моди, Фестиваль діалогу чотирьох культур, Fotofestival, Лодзинське бієнале, Кінематографічний музичний фестиваль, Кінематографічний фестиваль «Се-ма-фор», Міжнародний фестиваль коміксів та інші арт події.

Лодзь – це і сучасний розважальний центр – величезна кількість барів та ресторанів запрошують відвідувачі вдень та вночі. Найбільш відомий торгівельно-розважальний центр в Лодзі – «Мануфактура» – це модернізований фабричний комплекс ХІХ століття.

Лодзь – це перше місто в Польщі, в якому в 1921 році була введена обов’язкова шкільна освіта, а після завершення Другої світової війни відкритий перший вищий навчальний заклад – Лодзинський університет. Сьогодні освітні традиції підтримують престижні коледжі, університети, академії, що пропонують якісну європейську освіту; успішно працюють науково-дослідні інститути та центри – Європейський інститут, Центр молекулярних та макромолекулярних досліджень Польської Академії Наук, Науково-дослідний інститут медицини праці, Ядерний науково-дослідний інститут, Науково-дослідний інститут текстильної промисловості, Інститут техніки безпеки «Моратекс». Відомі ВНЗ в Лодзі це Лодзинський університет, Університет мистецтва та дизайну, а також Лодзинський технічний університет.

В Лодзі створені всі умови для професійної реалізації випускників місцевих вузів, оскільки місто залишається центром польської текстильної та електронної промисловості. Свої офіси відкрили тут такі міжнародні корпорації як Dell, Procter & Gamble, IKEA, Sapa Building System, Amcor та багато інших. Гордістю Лодзі лишається Міжнародний ярмарок одягу, трикотажу, тканин та текстильних товарів – Interfasion.

ВНЗ-партнери в містах Польщі

  • Державний університет Польщі
  • 6 місце в рейтингу Perspektywy 2018 серед технічних ВНЗ Польщі
  • Вартість навчання: близько 2 500 євро/рік – польською мовою, близько від 2 500- 4000 євро/рік – англійською мовою Детальніше
  • Державний університет Польщі
  • 6 місце в рейтингу Perspektywy 2018 серед університетів Польщі
  • Вартість навчання: від 1 000 євро/рік Детальніше