Отримати студентську візу в ПольщуОтримати студентську візу в Польщу

Ви вирішили навчатися в Польщі, вивчили мову навчання, оформили та подали необхідні документи до ВНЗ, успішно склали екзамени, Вас зарахували студентом – вітаємо! Щоб реалізувати свою мрію про європейську освіту залишилася дрібниця – оформлення обов’язкового дозволу державних установ для відвідання та легального перебування у Республіці Польща – візи (відмітка в Вашому паспорті для виїзду закордон). Сподіваємося, розібратися у процедурі отримання польської студентської візи допоможе наш короткий нарис.

Різновиди віз для навчання в Польщі

У кожному індивідуальному випадку віза для студентів і учнів обов’язково встановлює точно визначений термін перебування у польській державі. Тому всі українські абітурієнти оформлюють шенгенську або національну візу.

Шенгенська віза – передбачає короткотермінове перебування студента в Польщі, до 90 днів у шестимісячному періоді (до 180 днів протягом року). Даний тип візи оформлюють студенти, що беруть участь у курсах вивчення іноземної мови; для поїздки на вступний іспит або співбесіду (за відсутності біометричного закордонного паспорта). Шенгенська віза буває з одноразовим в’їздом і багаторазовим, терміном дії до 5 років. Країни Шенгенської угоди: Республіка Австрія, Королівство Бельгія, Угорщина, Федеративна Республіка Німеччина, Грецька Республіка, Королівство Данія, Ісландія, Королівство Іспанія, Італійська Республіка, Естонська Республіка, Латвійська Республіка, Литовська Республіка, Князівство Ліхтенштейн, Велике Герцогство Люксембург, Республіка Мальта, Королівство Нідерландів, Королівство Норвегія, Республіка Польща, Португальська Республіка, Словацька Республіка, Республіка Словенія, Чеська Республіка, Фінляндська Республіка, Французька Республіка, Швейцарська Конфедерація, Королівство Швеція. Отримавши шенгенську візу в одній з держав-учасниць, українці можуть подорожувати без додаткових дозволів шенгенською зоною