Отримати студентську візу в ПольщуОтримати студентську візу в Польщу

Ви вирішили навчатися в Польщі, вивчили мову навчання, оформили та подали необхідні документи до ВНЗ, успішно склали екзамени, Вас зарахували студентом – вітаємо! Щоб реалізувати свою мрію про європейську освіту залишилася дрібниця – оформлення обов’язкового дозволу державних установ для відвідання та легального перебування у Республіці Польща – візи (відмітка в Вашому паспорті для виїзду закордон). Сподіваємося, розібратися у процедурі отримання польської студентської візи допоможе наш короткий нарис.

Різновиди віз для навчання в Польщі

У кожному індивідуальному випадку віза для студентів і учнів обов’язково встановлює точно визначений термін перебування у польській державі. Тому всі українські абітурієнти оформлюють шенгенську або національну візу.

Шенгенська віза – передбачає короткотермінове перебування студента в Польщі, до 90 днів у шестимісячному періоді (до 180 днів протягом року). Даний тип візи оформлюють студенти, що беруть участь у курсах вивчення іноземної мови; для поїздки на вступний іспит або співбесіду (за відсутності біометричного закордонного паспорта). Шенгенська віза буває з одноразовим в’їздом і багаторазовим, терміном дії до 5 років. Країни Шенгенської угоди: Республіка Австрія, Королівство Бельгія, Угорщина, Федеративна Республіка Німеччина, Грецька Республіка, Королівство Данія, Ісландія, Королівство Іспанія, Італійська Республіка, Естонська Республіка, Латвійська Республіка, Литовська Республіка, Князівство Ліхтенштейн, Велике Герцогство Люксембург, Республіка Мальта, Королівство Нідерландів, Королівство Норвегія, Республіка Польща, Португальська Республіка, Словацька Республіка, Республіка Словенія, Чеська Республіка, Фінляндська Республіка, Французька Республіка, Швейцарська Конфедерація, Королівство Швеція. Отримавши шенгенську візу в одній з держав-учасниць, українці можуть подорожувати без додаткових дозволів шенгенською зоною.

Національна віза – довгострокова віза, що дозволяє проживати в Республіці Польща від 90 діб і довше. Отримують національну візу студенти вищих навчальних закладів, учні ліцеїв, студенти технікумів Польщі. Студентська віза цього виду дозволяє відвідувати країни Шенгенського договору терміном до 90 днів у півріччі без додаткових віз.

Які необхідні документи для отримання студентської візи?

Консульство Республіки Польща визначає стандартний перелік документів, необхідних для відкриття візи студентам і учням. Документи для студентської візи в Польщу:

  1. документи, які засвідчують особу – паспорт громадянина України та паспорт для виїзду за кордон;
  2. студенти з ID паспортом, надають Витяг з ЕДР про місце реєстрації в Україні;
  3. 1-2 фото;
  4. візова анкета;
  5. медичний страховий поліс від страхової компанії, акредитованої Посольством Республіка Польща в Україні;
  6. бронювання та оплата проживання в Польщі (шенгенська віза);
  7. підтвердження фінансового забезпечення (шенгенська віза);
  8. оплата мовних курсів (шенгенська віза), навчання (національна віза).

Головним документом при оформленні польської студентської візи є документ, що пояснює наміри візиту до країни – підтвердження участі в іспиті/співбесіді, виклик на мовні курси (шенгенська віза); документ про зарахування студентом польського ліцею/технікуму або університету (національна студентська віза).

Додаткові документи для неповнолітніх

Всі неповнолітні студенти зобов’язані надати нотаріально завірений дозвіл обох батьків про виїзд до Польщі, згідно вимог; копії громадянських паспортів батьків; свідоцтво про народження.

Представники візових центрів і консульських установ Польщі можуть додатково вимагати документи на візу в Польщу для студентів / учнів, тому перелік не є остаточним.

Вартість і терміни отримання візи в Польщу для студентів

Студентська віза в Польщу українцям, зазвичай, оформлюється 7 робочих днів, інколи – рішення приймається в 30-денний термін.

Вартість зумовлюється видом візи: національна віза – безкоштовна для українських студентів / учнів; шенгенська віза – сплачується консульський збір – 35 Euro. Також оплачуються сервісні послуги візового центра – 15 Euro, оплата в гривнях.

Як продовжити студентську візу

До завершення строку дії польської студентської візи українці повинні залишити територію держави та оформити нову національну візу з метою навчання в Україні.

Продовження студентської візи в Польщі українськими студентами можливе лише у виняткових випадках, коли повернення в Україну неможливе з обґрунтованих причин (наприклад, студент перебуває на стаціонарному лікуванні).

Альтернативою студентській візі є одержання Karta Pobytu (дозволу на тимчасове проживання в Польщі, що дозволяє перебувати в Республіці Польща строком до 15 місяців). Документи розглядають працівники Urząd Wojewódzki, подавати документи можна за 40-50 днів до закінчення терміну дії попередньої візи. Вартість послуги – приблизно 400 злотих.

Чи можна працювати по студентській візі в Польщі?

Польська студентська віза дозволяє українцям не лише здобути якісну європейську освіту, але й спробувати себе у професії ще під час навчання, отримавши перше робоче місце. Так, всі студенти денної форми навчання (стаціонару), мають змогу легально працевлаштуватися у вільний від навчання час без додаткових дозволів.

Студенти заочники зобов’язані оформити дозвіл про працю, звернувшись до державних установ Республіки Польща.

Що робити у випадку відмови?

Студентська віза в Польщу для українців, за загальним правилом, оформляється без особливих проблем. Проте, якщо Вашу заяву про візу відхилили, не панікуйте, варто спокійно з’ясувати ситуацію. Консульство Польщі обов’язково роз’яснює причину відмови у письмовій формі. Найчастіше відмовляють у візі з причини – відсутності якогось документу або невірно оформленого документа; серйозніша причина – порушення візового режиму у попередніх подорожах. В усякому випадку – студенту варто подати апеляцію за встановленою процедурою (донести необхідні документи, надати правильно оформлені документи тощо).

Slavic Languages Center бажає студентам безпроблемного вирішення візових питань і успішного навчання у польському ліцеї / технікумі / університеті!