Медичні університети в Польщі

Мед книга

Професія лікаря є однієї з найбільш шанованих і затребуваних у світі. З кожним роком все більше українських абітурієнтів їде отримувати медичну освіту до Польщі. Оскільки здобуття європейського диплома відкриває абсолютно нові можливості працевлаштування та забезпечить гідну оплату праці.

Переваги навчання в медичних університетах Польщі

 • вартість навчання та повсякденного життя нижча, в порівнянні з іншими країнами Європи
 • навчання англійською або польською мови та вивчення медичних термінів цими мовами, що дає можливість подальшої роботи за кордоном
 • високий рівень освіти
 • професійно обладнані будівлі, сучасні методи навчання
 • можливість пізнання нової культури та здобуття міжнародних знань
 • можливість навчання за кордоном, водночас не перебуваючи далеко від дому
 • здобуття самостійності та здатності справлятися зі складними ситуаціями, що принесе користь у майбутньому
 • не зважаючи на виїзд за кордон, українські студенти, як правило, не відчувають самотність, оскільки в польських медичних університетах досить багато студентів з України, які створюють міцну спільноту, підтримують та допомагають один одному в нових реаліях та студентському житті
 • навчання за кордоном дозволяє налагодити міжнародні контакти в галузі, що позитивно впливає на майбутню медичну кар’єру випускників

Особливості медичної освіти в Польщі

Навчання зазвичай триває від 3 до 3,5 років (бакалаврат) або від 1,5 до 2 років (магістратура) або від 5 до 6 років (єдине магістерське навчання) і закінчується отриманням диплома бакалавра, інженера або магістра.

Підготовку медичних спеціалістів середньої ланки здійснюють як і медичні, так і профільні ВНЗ Польщі. Наприклад, для отримання освіти косметолога, фізіотерапевта, дієтолога, медичної сестри не обов'язково вступати до медичного університету.

Майже, кожен мед університет Польщі має річні підготовчі курси. Тож, якщо мрієте стати лікарем, але потребуєте ще підготовки зі знання мови навчання, безперечно, скористайтеся цією можливістю. Перевагою даних курсів є те, що на них особливу увагу приділяють вивченню медичної термінології.

Що необхідно для отримання медичної освіти в Польщі?

 1. Вступ до медичних вузів Польщі відбувається на основі свідоцтва про повну середню освіту. При вступі на магістратуру - диплома бакалавра тієї ж спеціальності на яку здійснюється вступ на магістратуру. Як правило, до уваги беруться оцінки з хімії, біології, математики, іноземної мови.
 2. Знання мови навчання на рівні В1-В2. Знання англійської мови має бути підтверджено міжнародним сертифікатом, наприклад, IELTS або TOEFL. Знання польської мови державним сертифікатом знання польської мови. Або рівень знань мови навчання можна підтвердити, склавши відповідний іспит безпосередньо в університеті.

Відсутність міжнародного сертифіката не є проблемою при вступі на медичні спеціальності до Краківської академії або Суспільної Академія Наук, оскільки для вступу в ці університети є можливість скласти іспит на знання мови навчання в Slavic Languages Center.

 1. Частина медичних університетів Польщі має вступний іспит, частина здійснює зарахування лише на основі поданого в термін повного комплекту документів.

Варто зауважити, що власники Карти Поляка вступають в польські медичні університети на тих же умовах, що і громадяни Польщі. Тобто мають можливість навчатися безкоштовно і отримувати стипендію.

Університети Польщі, що здійснюють підготовку мед фахівців

Варшавський Медичний Університет

Варшавський Медичний Університет

Найбільший державний медичний університет. Займає друге місце в рейтингу Perspektywy серед медичних вишів Польщі. Здійснює підготовку на 17 навчальних напрямах польської мовою та на 3 англійською мовою. В університеті навчається близько 10000 студентів, з них 1000 іноземців.

Лодзинський Медичний Університет

Лодзинський Медичний Університет

Виш здійснює підготовку 8000 студентів на таких навчальних напрямах: лікарський напрям, медично-стоматологічний, фармацевтичний, медична аналітика, фізіотерапія, дієтологія, косметологія, біотехнології, електрорадіологія, невідкладна медична допомога.

Гданський Медичний Університет

Гданський Медичний Університет

Очолює перше місце в рейтингу Perspektywy серед медичних університетів. В ньому навчається бл. 6000 студентів на чотирьох факультетах: лікарському, фармацевтичному, наук про здоров'я та на міжнародному факультеті біотехнологій.

Медичний Університет у Вроцлаві

Медичний Університет ім. Сілезьких Пястів у Вроцлаві

ВНЗ ім. Сілезьких Пястів здійснює підготовку на навчальних напрямах: лікарський, медично-стоматологічний, фармацевтичний, медична аналітика, фізіотерапія, дієтологія, невідкладна медична допомога, акушерство, сестринська справа.

Краківська Академія

Краківська Академія ім. Анджея Фрича Моджевського

Вступ в університет ім. Анджея Фрича Моджевського здійснюється на основі в термін поданого комплекту документі, без вступних іспитів. Університет здійснює підготовку на таких навчальних напрямах: лікарська справа, косметологія, дієтологія, невідкладна медична допомога, фізіотерапія.

Суспільна Академія Наук

Суспільна Академія Наук у Варшаві та Лодзі

Багатопрофільний ВНЗ у Варшаві та Лодзі, що здійснює підготовку і за медичними спеціальностями: косметологія, сестринська справа, фізіотерапія.

Опольська Політехніка

Опольська Політехніка

Університет здійснює підготовку за навчальним напрямом фізіотерапія (освітньо-кваліфікаційний рівень єдина магістерська освіта).

Вступ до медичних університетів Польщі є досить складним процесом. Однак його не варто боятися. У цьому питанні найкраще скористатися допомогою спеціалістів Slavic Languages Center, які є посередниками між студентами з України та польськими університетами. Вони знають, який перелік документів потрібно подати то чого чи іншого медичного університету та в які терміни, допоможуть з апостилем та перекладом документів, оформленням страхового поліса, візи, забезпечать місцем проживання та допоможуть із всіма організаційними питаннями. Завдяки такій допомозі процес вступу проходить безперешкодно та без проблем. Не відмовляйтеся від шансу розвиватися та втілювати свої мрії. Скористайтесь допомогою професіоналів!