Топ спеціальностей та університетів ПольщіПідсумки вступу-2018: топ спеціальностей та університетів Польщі. А ти вже зробив свій вибір?

За підсумками вступної кампанії до вузів Польщі з'ясувалося, що найпопулярнішими навчальними напрямками, є інформатика, менеджмент і психологія.

За статистикою Міністерства науки та вищої освіти Польщі в 2018-2019 навчальному році до вищих навчальних закладів Польщі вступило понад 416 тис. студентів.

В п’ятірці найпопулярніших навчальних напрямів в цьому році, як і в минулому, опинилися: інформатика (понад 42 тис. охочих), менеджмент (понад 27 тис. охочих), психологія (понад 22 тис. охочих), економіка (понад 18 тис. охочих) і право (понад 17 тис. охочих).

Найважче було вступити на фармацевтичну інженерію і аналіз даних – на одне місце претендувало в середньому понад 18 осіб. На навчальний напрям хімія і судова токсикологія претендувало близько 17 кандидатів.

Серед вузів, які найчастіше обирають абітурієнти, першість має Варшавський Університет – про бажання вчитися там заявило майже 47 тис. студентів. Другим за популярністю польським вузом є Варшавська політехніка (45 тис. кандидатів).

Якщо порівнювати на основі даних щодо кількості кандидатів на одне місце, як і в минулому році, на першому місці Гданська політехніка (8,8 кандидатів на одне місце). На другому місці – Варшавська політехніка (7,2 кандидатів на одне місце), за нею Познанська політехніка (6,9 кандидатів на одне місце).

Серед економічних вузів, найпопулярнішим є Вроцлавський економічний університет (понад 9,6 тис. вступників), а серед педагогічних – Краківський педагогічний університет ім. Комісії громадської освіти (близько 10 тис. вступників). За даними наданими Міністерством науки та вищої освіти Польщі, також можна зробити висновок, що найпопулярнішим аграрно-природничим ВНЗ є Варшавський університет сільського господарства (понад 10,5 тис. заявок), а ВНЗ фізичного виховання – Академія фізичного виховання у Варшаві (3,3 тис.), а також Державна вища школа професійна в Тарнові (1,6 тис. бажаючих).

На денну форму навчання, серед недержавних вищих навчальних закладів, найбільша кількість абітурієнтів вступила до Університету