Технікуми Польщі – сучасна професія безкоштовно!

Закінчуєте 9 клас, але ще не визначилися з майбутньою справою свого життя? Розмірковуєте про затребувану спеціальність або бажаєте отримати додаткову кваліфікацію у європейській державі? Хорошою альтернативою вищій освіті за кордоном є безкоштовне навчання в технікумах Польщі, які пропонують широкий вибір сучасних професій.

Лучший лицей Польши

• Професійна школа відмінно підготує до навчання в політехнічних університетах • Школа має найбагатшу і найсучаснішу дидактичну базу в регіоні • Школа отримала титул “Срібна Школа 2019”

Детальніше...

• Комплекс професійних і загальноосвітніх шкіл має більш ніж 50 річну традицію професійного навчання

• Школа динамічно розвивається і вже протягом декількох років систематично розширює свої освітні пропозиції, відкриваючи нові напрямки та відділення, які відповідають новим тенденціям ринку праці і задовольняють попит серед учнів

Детальніше...

• Міжнародна співпраця • Постійне вдосконалення методів роботи з використанням сучасних інструментів, залучення нових проектів.

Детальніше...

Особливості реформування середньої технічної освіти Польщі

У 2017 р. в Польщі провели освітню реформу, з метою адаптації професійної середньої школи до сучасних вимог ринку праці. В планах реформаторів були зміни системи середньої освіти, а саме – підготовка необхідних фахівців, впровадження в навчальний процес вимог майбутніх роботодавців до потенційних робітників, залучення підприємців в освіту та збальшення програм подвійного диплому. Також заплановано створення Фонду розвитку професійної освіти і приєднання роботодавців до фінансування системи професійної освіти Польщі.

Реформування освітніх установ здійснюватиметься у період з 2019-2020 н.р до 2023-2024 н.р. Заплановані студентські стажування та вивчення професії в реальних умовах праці. Роботодавець також виграватиме у цій ситуації – він зможе підготувати майбутнього фахівця, базуючись на корпоративні стандарти роботи. Навчаючи студента, роботодавець отримуватиме податкові пільги, що повинно заохочувати подібне співробітництву. Плани студентських стажувань відповідають навчальним програмам польських технікумів і учні отримають навики практичної середньої технічної освіти.

Сподіватимемося, що реформаторам вдасться здійснити задумане і для українців відкриються нові перспекики на території Польщі.

Особливості навчання в польському технікумі

Technikum – це навчальний заклад, що надає можливість учню отримати середню технічну освіту, вивчити обрану спеціальність в процесі підготовки випускника до праці чи подальшого навчання в університеті. Освітній Фонд Perspektywy, серед майже 1800 навчальних закладів цього типу, щорічно відзначає 300 найкращих технікумів, двері яких відкриті, в тому числі для іноземців. Співробітники Slavic Languages Center порекомендують українським випускникам кращі навчальні заклади на території Польщі.

Учні технікумів обов'язково вивчають навчальні дисципліни: математику, інформатику, основи підприємництва, польську мову, дві іноземні мови, біології, хімію, фізику, географію, культурознавство, физкультуру, історію, суспільствознавство. В деяких технікумах є можливість вивчати додаткову мову національних меншин або регіональну мову, історію музики, латинську мову і античну культуру, філософію.

Випускні іспити в польських технікумах

Всі випускники польського технікуму здобувають спеціальність і повну професійну кваліфікацію, підтверджену дипломом. Підтвердити знання, вміння і навички, необхідні для даної професії, діти повинні на обов'язковому екзамені (еgzamin zawodowy). Для різних галузей встановлюються різні терміни іспитів – січень – лютий, травень – червень, липень – серпень. Перевірка знань відбувається у письмовій і практичній формі. Письмова частина – це тестування з однією правильною відповіддю, практична частина – виконання практичних завдань з фаху.

Матуральні екзамени для студентів польского технікуму

Також випускники технікуму можуть скласти матуральні екзамени (maturа), отримати атестат зрілості (świadectwo dojrzałości) і вступити до вузу (вперше maturа студенти техникумів сдали в 2006 р.). В програму цих іспитів обов'язково включені навчальні предмети: польська мова, іноземна мова, математика і одна навчальна дисципліна за вибором студента. Умови проведення, оцінювання цих іспитів для випускників загальносвітніх ліцеїв і технікумів Польщі однакові.

Спеціальності і професійні кваліфікації в польських технікумах

Технікуми Польщі запрошують учнів вивчати спеціальності згідно Польської класифікації видів діяльності (PKD), в якій виділяють наступні галузі знань:

  • адміністрування і обслуговування (А);
  • будівництво (В);
  • електро-електронні (Е);
  • механічні і гірничо-металургійні (М);
  • сільське і лісове господарство з охороною навколишнього середовища (R);
  • туризм і грмадське харчування (Т);
  • медико-соціальні (Z);
  • художні(S).

Різноманітність спеціальностей у технікумах Польщі радує абітурєнтів: офіціант, продавець, повар, технік ландшафтного дизайну, технік авіонік, технік механік, технік мехатронік, технік агробізнесу, технік інформатик, електротехнік, технік логіст, технік економіст, технік навігатор, технік автоматизації сільського господарства і агротоніки, технік будівельник доріг, технік туристичного обслуговування, технік графіки і цифрової поліграфії, технік фотографії і мультимедіа, технік геолог, технік геодезист, технік ветеринар, технік косметолог, технік перукар і інші.

Умови вступу до польських техникумів для українців

Безкоштовна освіта в технікум для українців доступна після закінчення 9 класу. Визначившись з майбутньою професією, варто розпочати вивчати польську мову, адже для навчання Вам знадобиться знання мови мінімум на рівні В1. Наявність свідоцтва про неповну середню освіту, хороші оцінки і цілеспрямованість в досягненні своїєї мети – ось основні вимоги до абітурієнта технікуму. В деяких навчальних закладах зарахування студентів відбувається за конкурсом – враховуються оцінки і додатково адміністрація може проводити співбесіду з абітурієнтами.

Умови проживання для студентів польского технікуму

Студенти технікумів проживають у шкільних інтернатах, під наглядом досвічених педагогів і вихователів. Життя регламентоване правилами, порушення яких може призвести до виселення зі шкільного гуртожитку або відрахування з навчального закладу. Часто учні відвідують музеї, кінотеатри разом із вчителями. Хлопчики і дівчатка проживають окремо – або на різних поверхах, або в різних будинках. При шкільних гуртожитках є їдальні – діти забезпечені 3-х разовим харчуванням 5/7 днів на тиждень. Якщо їдальня працює 5 днів, учні можуть скористатися кухнею і самостійно приготувати їжу у вихідні. Батьки оплачують проживання і харчування дітей у шкільному гуртожитку, самостійно купують підручники, медичне страхування NFZ і т.п.

Закінчення навчання у польському технікумі дозволить українцям не лише отримати диплом європейського зразка в Польщі, вчитися і працювати по спеціальності в Європі. Тому, якщо Ви молоді, енергійні, шукаєте улюблену професію – сердечно запрошуємо здобути освіту у польському технікумі разом зі Slavic Languages Center!