Що подивитися в КраковіЩо подивитися в Кракові?

Краків є стародавнім містом, яке впродовж п’яти століть виконувало функцію столиці Польщі й по сьогодення залишається одним із найважливіших і найпрекрасніших міст Польщі, в якому минуле поєднане із сучасністю. Саме в Кракові зосереджено близько ¼ музейної спадщини Польщі, тому варто сюди приїхати хоча б на вихідні, аби відчути виняткову атмосферу міста й насолодитися визначними місцями. Тож, аби по приїзді не виникало питань: «Куди піти в Кракові?», з'ясуємо, які цікаві місця варто відвідати під час візиту до Кракова?

Визначні місця Кракова

Ринкова площа

Старе Місто Кракова разом із замком Вавель та пам'ятником Казімежу в 1978 році внесено до Списку світової спадщини ЮНЕСКО.

Починаючи з 2010 року для туристів відкрито підземелля Головного Ринку, де знаходиться музей. Мандруючи визначеною там трасою можна захоплюватися справжніми мурами так званого Краму Багатих, стародавнім кладовищем, середньовічною бруківкою Суконних Рядів, залишками обгорілого поселення, а також реконструкціями магазинів і майстерень.

Найважливішими визначними місцями Ринкової площі Кракова є: Базиліка святої Марії, Суконні Ряди, Ратушна вежа, Флоріанські ворота, а також Барбакан.

Маріацький Костел

Маріацький Костел є одним із сакральних пам'яток міста. Знаходиться він в північно-східній частині Головного Ринку. Нинішній вигляд споруда набула в кінці XIV ст. - тоді первинна романська святиня була перетворена в готицьку базиліку. Ззовні увагу привертають асиметричні вежі костелу. Згідно з легендою, будівництвом костелу займалися два брати, кожен з яких прагнув зробити свою справу якнайшвидше. Суперництво виявилося таким затятим, що один з братів вирішив вбити другого, аби тільки досягнути омріяної мети. Але докори совісті не давали вбивця спокою і він наклав на себе руки. Знаряддя злочину - ніж - до цього дня висить під однією з аркад Суконних Рядів. З вищої вежі храму щогодини лунає Маріацькl