Навчання на програміста в Польщі

Попит на ІТ-спеціалістів, а особливо на програмістів, не послаблюється вже протягом багатьох років. Згідно зі статистичними даними, на польському та українському ринках праці не вистачає близько 40 000 такого типу фахівців, тоді як по всій Європі - навіть кілька сотень тисяч. Тому не дивно, що програмісти, що спеціалізуються на таких технологіях, як Oracle, Cognos, C #, .Net, Sharepoint, PHP, Java або C ++ не мають проблем з пошуком роботи. Проте з кожним роком спостерігається тенденція збільшення кількості українських абітурієнтів, котрі їдуть здобувати IT-освіту саме в університети Польщі. Нижче розглянемо переваги та особливості здобуття освіти програміста у вишах Польщі.

Переваги та особливості навчання на програміста в Польщі

Серед головних переваг здобуття IT професії у вишах Польщі є:
  • висока якість освіти, близько 50% навчальних годин становлять практичні заняття. Найкращі польські університети мають налагоджену систему співпраці з компаніями ІТ-індустрії. Вона включає стажування, проходження практик, а також дидактичне та наукове співробітництво.
  • отримання диплому європейського зразка по закінченню навчання, з можливістю працевлаштування в будь-якій країні Європи.
  • можливість брати участь в програмах обміну студентами.
ІТ-освіта в Польщі поділяється на навчальні ступені – бакалавр (навчання триває 3 роки), бакалавр-інженер (3,5 роки) та магістр (1,5 або 2 роки) і закінчується отриманням диплома бакалавра, інженера чи магістра. Навчання можливе на денній, заочній формі або онлайн і проводиться польською, англійською і німецькою мовами. Навчання на ІТ-спеціальностях дозволяє отримувати знання в галузях новітніх технологій, зокрема: інженерії програмного забезпечення, баз даних, мережевих систем, проектуванні ігор. Серед найпопулярніших навчальних напрямів у сфері IT є: інформатика, прикладна інформатика, інформатика та економетрія, біоінформатика, інформатика та інформаційні системи. Випускники ІТ-спеціальностей можуть працювати у компаніях ІТ-індустрії, фінансових установах, рекламних агентствах, графічних студіях, наукових установах.

Університети Польщі, що здійснюють підготовку за навчальним напрямом «Інформатика»

Варшавська Політехніка

Гірничо-Металургійна Академія ім. Станіслава Сташиця в Кракові

Вроцлавська Політехніка

Лодзинська Політехніка

Краківська політехніка ім. Тадеуша Костюшка

Польсько-Японська Академія комп'ютерних технологій в Варшаві

Люблінська Політехніка

Університет ім. Марії Кюрі-Склодовської в Любліні

Опольська Політехніка

Академія Фінансів та Бізнесу Вістула в Варшаві

Лодзинський Університет

Опольський Університет

Краківська Академія імені Анджея Фрича Моджевського

Що потрібно, щоб навчатися на програміста в Польщі?

  1. Наявність свідоцтва про повну загальну середню освіту при вступі на бакалаврат або диплома магістра при вступі на магістратуру.
  2. Знати мову навчання на комунікативному рівні В1-В2. Знання мови має бути підтверджене сертифікатом або в деяких вишах є можність підтвердити знання мови навчання, пройшовши співбесіду або тестування.
  3. Скласти вступний іспит, якщо він передбачений умовами вступної кампанії конкретного навчального закладу.

Вартість навчання на програміста в Польщі

Вартість навчання на програміста у вишах Польщі буде залежати від обраного навчального закладу, мови навчання та міста навчання. В середньому вартість варіюється від 1200-5000 євро в рік.

Чому при вступі на IT-спеціальності у ВНЗ Польщі варто скористатися допомогою фахівців Slavic Languages Center?

Надійність компанія. Slavic Languages Center гарантує вступ до ВНЗ Польщі кожному своєму клієнтові. Багаторічний досвід. За більш, ніж 10 років успішної роботи, щасливими студентами польських вишів стало понад 2000 українських абітурієнтів. Наявність сертифікату якості, виданого Фондом «PERSPEKTYWY» за підтримки Консульства Республіки Польща. Підтримка протягом першого року навчання. Проведення ознайомчих освітніх турів по вищих навчальних закладах Польщі. Якщо маєте додаткові питання, запишіться на безкоштовну консультацію.