Музична освітаМузична освіта в Польщі

Музика була завжди частиною Вашого життя, Ви маєте музичні здібності, вмієте гарно співати або грати на якомусь музичному інструменті? Не варто зупинятися на досягнутому, є безліч варіантів здобути вищу музичну освіту та займатися улюбленою справою все життя. Нижче пропонуємо ознайомитися з особливостями музичної освіти за кордоном, а саме в Польщі.

З року в рік все збільшується кількість випускників шкіл, які обирають музичну освіту саме в Польщі, це обумовлено високою якістю навчання, доступними цінами та можливість отримати європейський диплом. Для українців безкоштовна музична освіта в Європі є цілком реальною. А саме українці можуть розраховувати на:

  • безкоштовну середню освіту в Польщі. Вибір музичних шкіл Польщі досить великий: Zespół Szkół Muzycznych w Bydgoszczy, Zespół Szkół Muzycznych w Gdańsku-Wrzeszczu, Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. im. I.J. Paderewskiego w Krakowie, Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi, Zespół Szkół Muzycznych w Poznaniu, Liceum Muzyczne im. Karola Szymanowskiego w Warszawie та інші.
  • безкоштовну вищу освіту в рамках конкурсу на основі Карти поляка, відповідно до польського законодавства.

Звичайно, навчання у музичних ВНЗ Польщі для українців, як іноземців можливе і на платній основі. Вартість навчання рекомендуємо перевіряти на сайтах вишів або у фахівців Slavic Languages Center.

Хто може навчатися в музичних ВНЗ?

Для вступу в музичні виші потрібно закінчити повну середню освіту та скласти вступні екзамени. Але варто пам’ятати, що дуже важливо мати музичний талант, аби навчатися за музичними напрямками. Наприклад, музичний талант мають особи з оригінальним і характерним голосом, які вміють співати не лише традиційні пісні, а й оперні арії; особи, що вміють грати на музичних інструментах (гітара, фортепіано, скрипка і т.д.); особи, що створюють музику, тобто мають композиторські здібності. Як правило, музичне навчання обирають ті, хто вже попередньо навчався музичному мистецтву, а вища освіта в цій сфері просто продовження обраного шляху.

Вступний екзамен в музичних ВНЗ являє собою короткий виступ перед комісією, під час якого оцінюється талант, слух, м