Музична освіта в Польщі

Музика була завжди частиною Вашого життя, Ви маєте музичні здібності, вмієте гарно співати або грати на якомусь музичному інструменті? Не варто зупинятися на досягнутому, є безліч варіантів здобути вищу музичну освіту та займатися улюбленою справою все життя. Нижче пропонуємо ознайомитися з особливостями музичної освіти за кордоном, а саме в Польщі.

З року в рік все збільшується кількість випускників шкіл, які обирають музичну освіту саме в Польщі, це обумовлено високою якістю навчання, доступними цінами та можливість отримати європейський диплом. Для українців безкоштовна музична освіта в Європі є цілком реальною. А саме українці можуть розраховувати на:

  • безкоштовну середню освіту в Польщі. Вибір музичних шкіл Польщі досить великий: Zespół Szkół Muzycznych w Bydgoszczy, Zespół Szkół Muzycznych w Gdańsku-Wrzeszczu, Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. im. I.J. Paderewskiego w Krakowie, Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi, Zespół Szkół Muzycznych w Poznaniu, Liceum Muzyczne im. Karola Szymanowskiego w Warszawie та інші.
  • безкоштовну вищу освіту в рамках конкурсу на основі Карти поляка, відповідно до польського законодавства.

Звичайно, навчання у музичних ВНЗ Польщі для українців, як іноземців можливе і на платній основі. Вартість навчання рекомендуємо перевіряти на сайтах вишів або у фахівців Slavic Languages Center.

Хто може навчатися в музичних ВНЗ?

Для вступу в музичні виші потрібно закінчити повну середню освіту та скласти вступні екзамени. Але варто пам’ятати, що дуже важливо мати музичний талант, аби навчатися за музичними напрямками. Наприклад, музичний талант мають особи з оригінальним і характерним голосом, які вміють співати не лише традиційні пісні, а й оперні арії; особи, що вміють грати на музичних інструментах (гітара, фортепіано, скрипка і т.д.); особи, що створюють музику, тобто мають композиторські здібності. Як правило, музичне навчання обирають ті, хто вже попередньо навчався музичному мистецтву, а вища освіта в цій сфері просто продовження обраного шляху.

Вступний екзамен в музичних ВНЗ являє собою короткий виступ перед комісією, під час якого оцінюється талант, слух, музичність та загальний образ абітурієнта, на основі чого приймається рішення чи відповідає кандидат вимогам обраного навчального напряму чи ні.

Особливості навчання в університетах мистецтв в Польщі

Музичне навчання триває п'ять років і поділяється на бакалавра і магістра. Залежно від сфери навчання, освіта може тривати три роки (бакалавр), а потім ще два (магістр) або п'ять років (єдине магістерське навчання). Після закінчення магістратури університети також пропонують післядипломну музичну освіту.

Найпопулярнішими музичними спеціальностями є диригування, вокал, музикознавство, церковна музика, композиція та теорія музики, музикотерапія, музика і хореографія, музика в засобах масової інформації, музична продукція і звукове виробництво.

Музичні ВНЗ Польщі

  1. Музичний університет ім. Фридерика Шопена у Варшаві
  2. Музична академія ім. Карола Шимановського в Катовіцах
  3. Краківська музична академія
  4. Музична академія ім. Ігнація Яна Падеревського в Познані
  5. Музична академія ім. Кароля Липинського у Вроцлаві
  6. Музична академія ім. Станіслава Монюшко в Гданську
  7. Музична академія ім. Гражини Кайстут Бацевіч в Лодзі
  8. Музична академія імені Фелікса Нововєйского в Бидгощі

Де шукати роботу після закінчення навчання?

Буквально там, де потрібен Ваш талант. Ви можете знайти роботу як член музичної групи, в театрі, оркестрі, музичній студії тощо. Ви також можете почати сольну кар'єру. Можливостей багато! Обирайте те, чим особисто Вам подобається займатися найбільше!

На закінчення, музична освіта, без сумнівів, призначена для людей, які є музично талановитими вокалістами та інструменталістами, для людей сповнених пристрастю та відданістю в поєднанні з оригінальною особистістю. Музичну освіту пропонують близько десятка консерваторій Польщі і аби не загубитися серед різноманітності й обрати для себе правильний шлях, звертайтесь до фахівців Slavic Languages Center, ми надамо Вам детальну інформацію та допоможемо із всіма питаннями, що виникнуть під час вступної кампанії.