Море в Польщі

Мало хто, відповідаючи на питання 'Де відпочити на морі?', Скаже: 'А ось же поруч — Польща'. Море там звичайно є, але навколо нього сформувався стереотип, що вода там холодна. А якщо і варто планувати відпочинок в Польщі на морі, то лише для того, аби гуляти, їсти рибу і милуватися краєвидами. Але не купатися. А ось ми так не думаємо. І спробуємо розібратися, чи варто їхати в Польщу на море (спойлер: «Звичайно ж варто»), де відпочити на морі, які пляжі і які гарні міста Польщі варто відвідати під час літнього відпочинку.

Яке море в Польщі?

Для початку закриємо питання, чи є море в Польщі взагалі і яке. Відповідаємо: море тут є — Балтійське. Прекрасне море. Крім Польщі, воно омиває береги таких країн, як Німеччина, Фінляндія, Естонія, Латвія, Росія, Литва, Швеція і Данія. Не дивлячись на усталену думку, що відпочинок на морі — це не про Балтійське море в Польщі, ми впевнені, що їхати сюди треба обов'язково. І не тільки щоб помилуватися архітектурою прекрасного міста біля моря. Такі міські екскурсії — скоріше приємний бонус до повноцінного відпочинку на пляжі. Вирішено? Їдемо на Балтійське море? Температура води тут звичайно не така тепла як в Чорному або Адріатичному морях, і не виключено, що вона може опуститися навіть до 9 градусів, адже це все-таки залежить не тільки від температури повітря, а від течій. Але не лякайтеся, 9 градусів — це крайня нижня точка, відома нам завдяки багаторічним дослідженням. Насправді середня температура води тут коливається між 18 і 19 градусами. Хоча, чесно кажучи, найтепліша вода тут в серпні. Цікава інформація: польські пляжі в основному всі забезпечені таблицями, на яких вказують стан води. І майже всі пляжі знаходяться під наглядом рятувальників. Тому, якщо вода в морі для купання не годиться, знайте, це контролюють і купатися відпочивальникам не дозволять. Ну і факт залишається фактом: Балтійське море з кожним роком стає все теплішим ти чистішим, а тому все більше туристів приїжджають сюди саме для того, щоб відпочити на пляжах.

Куди поїхати в Польщі на море?

Польські курорти дуже колоритні і кожен може вибрати собі відпочинок до душі. На одних пляжах вас чекає чудовий білий і м'який пісок. На інших спокійне море, а десь — безпосередня близькість до цікавих пам'яток.

Курорти Польщі на Балтійському морі

Ми розповімо вам про три важливі туристичні і курортні точки, які знаходяться в безпосередній близькості до Балтійського моря. Це три абсолютно різні міста, кожне по-своєму прекрасне і може зацікавити неповторними перевагами і шармом. А ви вибирайте, що вам більше всього підходить для відпочинку на морі в Польщі.

Гданськ: море і пляж

Перша асоціація, яка виникає в голові при згадці Балтійського моря, Польщі та курортів — це звичайно ж місто Гданськ. Тут туристів чекає не лише можливість відпочинку на морському березі, а й шанс отримати величезну естетичну насолоду від споглядання місцевої архітектури та інших визначних пам'яток. Гданськ приваблює туристів не тільки з усієї Польщі, а й з інших країн як це одне з найкрасивіших міст країни. Впевнені, прогулянка вуличками старої частини міста та можливість милуватися його старими будинками і костелами справить на вас незабутнє враження. І, вибачте за кліше, вам захочеться сюди повернутися ще не раз. Гданськ — це не тільки місто-порт, навколо нього простягнулося більше 23 кілометрів прекрасних пляжів з облаштованими місцями для купання. Місцеві пляжі підійдуть і для відпочинку з сім'єю. Любителі активного проведення часу можуть випробувати дайвінг, байдарки і навіть серфінг недалеко від міста. У Гданську знаходиться кілька відмінних пляжів. Ми розповімо лише про деякі. Наприклад, якщо сісти на вокзалі Гданськ Жаб'янка на трамвай 3 і 5, або ж на автобус 148 можна приїхати на пляж Пірс Гданськ Бжезьно. Тут вас чекає не тільки прекрасний пірс, як ви вже могли зрозуміти з назви місцевості, а й чудовий пляж з роздягальнями, а також водна гірка і трампліни для дітей. Все що потрібно для повноцінного відпочинку на морі. Приємний бонус — зовсім недалеко від цього пляжу знаходяться два великих прекрасних парки. А ось якщо в центрі міста сісти на трамвай номер 8, через пів години ви опинитеся на пляжі Гданськ-Стоги. Тут завжди багато туристів і, втім, як і на багатьох інших пляжах, цілодобова охорона. Купальня працює до 17.30. Любителі спорту можуть пограти у волейбол або футбол на спеціально облаштованих майданчиках. А ось тим, хто віддає перевагу менш галасливому відпочинку пропонуємо відвідати Пляж Єлітково. Він знаходиться подалі від міської суєти. Але дістатися сюди теж можна на трамваї. До пляжу Єлітково йдуть 2, 11 і 8 трамваї до кільця. З Гданська легко дістатися до інших цікавих польських міст Сопот і Гдиня. Що не дивно, оскільки міста просто переходять одне в одне та об'єднані загальною назвою «Труймясто», що означає «Тримісто»

Щецін: море і відпочинок в Польщі влітку

Щецін — одне з найбільших міст Польщі. Знаходитися недалеко від Балтійського моря. Завдяки річці Одрі, місто оточене з усіх боків водою. Якщо подивитися на нього з висоти пташиного польоту, то можна побачити, що Щецін увесь пронизаний водними каналами, наче кровоносною системою. Через це його навіть іноді називають другою Венецією. Місто розвивалося завдяки своїй морській історії. Тут і тепер діє порт. А ще Щецін просто красивий: тут можна милуватися чудовими зразками архітектури та іншими пам'ятками. Раз на рік тут проходить знаменитий парад вітрильників. Але не дивлячись на чітку асоціацію, що Щецин — морське місто, треба пам'ятати, для туриста, який приїхав сюди вперше і вийшов з готелю в купальному костюмі і капцях, щоб піти на море, похід на пляж може закінчитися розчаруванням. Тут навіть існує місцевий жарт, на питання як доїхати на пляж, люди відповідають «йдіть на площу Родлов і сідайте на трамвай номер 10». Це культовий міський прикол, який з'явився ще тоді, коли в місті трамвая під номером 10 взагалі не було. Якщо вас не влаштовує відпочинок ні на одному міському пляжі Щецина (яких, до речі, чимало), і ви хочете побачити справжні морські хвилі, треба виїхати з міста. Дістатися до місцевості, яка розташована над морем зі Щеціна дуже просто і зручно. Поїздка поїздом до найвідоміших пляжів Свіноуйсцє або Мендзізроє займе близько півтори години. Автобусами можна доїхати до пляжів на Нехоже, Поберово, Пустково, Тженсоч або Рева.

Хель: Польща і літній відпочинок

Хель знаходитися недалеко від Гданська, розташований на Хельській косі. Шарм цієї місцевості полягає в тому, що завдяки своєму унікальному розташуванню тут є два прекрасних пляжі на вибір. Один знаходиться над відкритим морем, на півострові Хель, називатися Великим пляжем, а інший — з боку Гданської затоки —називається Маленький пляж. Він розташований між морським і військовим портом. Маленький пляж, завдяки його розташуванню, має прекрасну туристичну інфраструктуру. Близько бари, ресторани і магазини. Щоб потрапити на другий пляж, який знаходиться на півострові, треба пройти через ліс. Проте саме так можна дістатися до дуже широкого і небагатолюдного пляжу. Через те, що ця місцевість тривалий час була стратегічним пунктом, де знаходилися військові об'єкти, тут вдалося зберегти незайману, прекрасну, що не забудовану природу.

Чи варто їхати в Польщу на море?

Те, що ми змогли вам розповісти, це, вибачте за каламбур, «крапля в морі» з того, що дійсно можна і потрібно відвідати плануючи поїздку на Балтійське море. Хочеться сподіватися, що це розмаїття можливостей викликало ваш інтерес і ви не задаєте собі питання «чи варто їхати в Польщу на море». Відпочинок, Польща, море — це те, що сподіваємося ви занесли в свій список речей, які треба зробити. Бажано вже в цьому році.