Медична освітаМедична освіта в Польщі

Випускники шкіл, омріяною спеціальністю яких є лікарська справа, при виборі навчального закладу, все частіше задумуються про перспективи працевлаштування і гідну оплату праці, а не просто про вступ до ВНЗ заради диплому як такого. Саме тому медичні університети Польщі користуються великою популярністю серед абітурієнтів, оскільки відкривають для іноземців, в тому числі й для українців чудові можливості отримати якісну освіту за доступними цінами (в порівнянні з цінами інших країн Європи). Крім того, навчання в польських вузах має ряд переваг, а саме велику кількість практичних занять, сучасно обладнанні лабораторії, професійний викладацький склад, практики в Європі та можливість отримати роботу за кордоном.

Нижче розглянемо особливості отримання медичної освіти в Польщі. Медичні спеціальності можна поділити на молодший, середній і старший медичний персонал. Навчатися можна, як польською, так і англійською мовами. Українцям вступити до медичного вузу Польщі можна як на безкоштовне навчання (на основі Карти поляка, при цьому склавши відповідні екзамени) або на правах іноземця на платне навчання.

Першим етапом на шляху до медичної кар'єри є закінчення навчання в медичному вузі або коледжі.

Медичні коледжі в Польщі (молодший медичний персонал)

Для отримання наступних спеціальностей: асистента стоматолога, техніка медичної стерилізації, техніка-ортопеда, техніка-масажиста, медичного опікуна тощо достатнього базової професійної освіти, тобто закінчення медичного технікуму або коледжу (наприклад, Zespół Szkół Medycznych im. Janusza Korczaka w Prudniku, Technikum Medyczne Medica w Stargardzie і т.д.). Для українців навчання в медичних коледжах безкоштовне.

Середній медичний персонал

Для навчальних напрямів, таких як медсестра, медичний аналітик, косметолог, дієтолог, фізіотерапевт не обов’язково навчатися в медичному вузі, а можна вступити до багатопрофільного державного або приватного ВНЗ, котрий має освітні програми даного напрямку.

Старший медичний персонал

Навчання на спеціальностях, котрі відносяться до старшого медичного персоналу: лікувальна справа, стоматологія та фармація не поділяється на бакалаврат і