Магістратура в Польщі

Після отримання диплома бакалавра багато студентів продовжують своє навчання на магістратурі. Це пов'язано з бажанням удосконалити наявні знання, отримати ще одну освіту за суміжною спеціальністю, стати більш конкурентоспроможними професіоналом. Для українських студентів хорошим вибором є магістратура в Польщі.

Як вступити до магістратури в Польщі.

Для вступу на магістратуру в Польщі, насамперед. треба мати освітню ступінь бакалавра або вище. Далі потрібно вибрати університет і відправити туди пакет необхідних документів:

 • заповнена заявка або анкета;
 • диплом бакалавра з вкладишем, перекладені польською мовою;
 • копії внутрішнього і закордонного паспортів;
 • 4 кольорові фотографії паспортного формату;
 • документи, що підтверджують знання польської мови (рівень В1), або міжнародні сертифікати, для підтвердження знання англійської мови не нижче рівня В2. Це можуть бути сертифікати мовних тестів FCE, IELTS (результат мін. 6.0), або TOEFL (мін. 87 балів);
 • медична довідка, перекладена польською мовою, а також страховка на період навчання;
 • квитанція про сплату реєстраційного збору вузу і квитанція оплати за навчання.

Пакет необхідних документів може відрізнятися від наведеного прикладу. Студентів можуть попросити надіслати додатково мотиваційний лист, рекомендації, автобіографію, або написати міні-твір на задану тему.

Студент може вибрати навчання на магістратурі за іншою спеціальністю, ніж його спеціальність бакалавра. Головне, щоб напрямки були схожі. Наприклад, ви вчилися на юриста, а вступаєте на міжнародні відносини. Не можна подаватися на математичні спеціальності, маючи попередню філологічну освіту.

Вартість навчання на магістратурі в Польщі

Вартість навчання на магістратурі в Польщі залежить від вибору навчального закладу і спеціальності на яку подається абітурієнт. Найдорожчою є медична освіта. Ціна залежить і від мови, якою буде проводитися викладання.

Польськомовні програми будуть дешевші ніж магістратура англійською мовою. Вартість магістратури в Польщі становитиме від 625 євро за семестр польською мовою і, навіть, від 625 євро за семестр англійською. Крім того, потрібно враховувати витрати на житло і харчування.

Наші співвітчизники можуть вступити до магістратури в Польщі безкоштовно. Але тільки на польськомовні програми. Це можна зробити з картою поляка. При наявності цього документа, студент буде вступати до навчального закладу на загальній конкурсній основі, нічим не відрізняючись від інших громадян Польщі. Документ дає право вступити на бюджетне місце, вчитися безкоштовно, отримувати стипендію.

Вступити безкоштовно на магістратуру в Польщі можна з картою побиту з дозволом на постійне проживання (karta stalego pobytu). Документ засвідчує, що його володар постійно проживає на території Польщі і прирівнюється до громадян країни. Це дозволяє складати іспити на конкурсних засадах, безкоштовно навчатися в польських вузах, отримувати стипендію.

Польські вузи надають різні стипендіальні програми і гранти, вигравши які можна безкоштовно навчатися на магістратурі. Це можуть бути міжнародні програми (Erasmus, спеціальна програма Міжнародного Вишеградського Фонду); проекти і стипендії від польських університетів (наприклад стипендіальна програма від Варшавського університету, або програма ім. Кшиштофа Скубішевського).

У 2018 році вийшов новий закон про освіту в Польщі. Згідно з документом, у іноземців є можливість безкоштовного навчання польською мовою в державних вузах. Для цього потрібно скласти іспит з польської мови на рівень мінімум С1/

Переваги проходження магістратури в Польщі

У польських вузах вчитися величезна кількість українців. Вони є найбільшою, за чисельністю, групою іноземних студентів у Польщі. Причинами такої популярності стали близькість до батьківщини, можливість отримати європейський диплом, більш низька, ніж в інших європейських країнах плата за навчання, можливість навчатися і легально працювати. Плюсом є те, що час навчання на магістратурі триватиме лише півтора - два роки. Правда, є виключення для деяких напрямків, на яких навчання можливо лише на неподільній п'ятирічній або шестирічній магістратурі. До них відносяться психологія, право, медичні спеціальності. Для технічних та інженерних спеціальностей потрібно мати диплом про закінчення попередньої технічної освіти.

Магістратура в Польщі для українців відкриває можливість взяти участь в спільних магістерських програмах в університетах інших країн. Студенту може навчатися в університеті-партнері, і таким чином отримати не тільки диплом польського вузу, а й диплом даного університету (наприклад канадського або США).

 • ВНЗ Польщі, в яких можна вчиться на магістратурі
 • Варшавський Державний Університет.
 • Краківський економічний університет.
 • Економічний університет у Вроцлаві.
 • Ягеллонський університет у Кракові.
 • Польсько-японський університет інформаційних технологій.
 • Академія імені Леона Козьмінського в Варшаві.
 • Академія фінансів та бізнесу Вістула.
 • Вища Школа Суспільної Психології у Варшаві.
 • Академія суспільних наук (Громадська академія наук).
 • Collegium Civitas.
 • Варшавський політехнічний університет.