Ліцей Польщі – безкоштовна середня освіта для українських школярів

Ваша дитина закінчує 9 клас і мріє про навчання за кордоном? Не сумнівайтеся, це чудова можливість вивчити мову, підготуватися до подальшого університетського навчання в Польщі, адаптуватися до життя в країні, зрозуміти польський менталітет і культуру. Безкоштовна освіта у середній загальноосвітній школі – це реальність, якою вартує скористатися вже зараз разом зі Slavic Languages Center!

Лучший лицей Польши

• Найкраща школа в регіоні за “Рейтингом Загальноосвітніх Ліцеїв 2016″• Ліцей ім. ООН в місті Білгорай був включений в число Асоційованих Шкіл ЮНЕСКО • Школа отримала титул “Бронзова Школа 2016”

Детальніше...

Array

• Це сучасний ліцей, який підтримує своїх учнів у своєму всебічному розвитку, що дає відчуття безпеки, створюючи необхідні умови для інтелектуального розвитку.

Детальніше...

Array

• Кваліфікований персонал використовує сучасні та ефективні методи навчання, а дидактична база дозволяє розвивати свої інтереси у формі багатьох цікавих позакласних заходів.

Детальніше...

Особливості навчання в польському загальноосвітньому ліцеї (liceum ogólnokształcące).

Liceum ogólnokształcące – польська загальноосвітня середня школа, що надає можливість здобути повну середню освіту, отримати атестат європейського зразка і продовжити навчання у вищих навчальних закладах країни, Європи, світу.

Сьогодні в Польщі нараховується близько 2000 загальноосвітніх ліцеїв, серед яких Освітній Фонд Perspektywy щорічно визначає 500 найкращих середніх шкіл, нагороджуючи переможців відзнаками. Вступити до найкращих ліцеїв достатньо складно через велику кількість бажаючих, тому проводиться серйозний конкурсний відбір серед майбутніх учнів. Бажаючи, прийняти найбільш здібних і талановитих учнів, керівництво ліцеїв удосконалює навчальні програми, запроваджує сучасні навчальні напрямки, пропонує цікаві можливості шкільного дозвілля тощо.

Як побудований навчальний процес у ліцеї?

Класи у загальноосвітніх ліцеях формуються за профілями з поглибленим вивченням точних наук, природничих наук, гуманітарних наук, класи лінгвістичного напрямку. У кожному класі ліцею діти ґрунтовно вивчають від 2 до 4 навчальних предметів, отримуючи серйозну базу для подальшого вступу у вузи.

Деякі загальноосвітні ліцеї проводять набори учнів до двомовних класів, викладання в яких проводиться двома мовами (наприклад, польською і іспанською, польською і німецькою, польською і англійською і т.п.).

Навчальна програма польського ліцею передбачає вивчення навчальних дисциплін: польська мова, дві іноземні мови, історія, суспільствознавство, географія, біологія, фізика, хімія, математика, інформатика, фізкультура, заняття з класним керівником. Також приділяються години для поглибленого вивчення профільних предметів. Розширити кругозір дітям допомагають заняття з історії музики, історії мистецтва, філософії, латинської мови і античної культури. Додатково можуть вивчатися історія і суспільство, природа, художні заняття або уроки економіки. Навчальні дисципліни – релігія і етика – вивчаються за згодою батьків і за бажанням учнів.

Після закінчення ліцею дитина може вступити до поліцеальної школи або до вищого навчального закладу.

Матуральні екзамени в ліцеях Польщі.

З 2005 г. випускник середніх шкіл (Liceum ogólnokształcące), які планують навчатися в університеті, повинні складати matura - обов'язкові вступні екзамени і отримати атестат зрілості (świadectwo dojrzałości). Оцінки матуральних іспитів важливі – вищий бал забезпечує вступ до рейтинговішого вузу. Обов'язковими є вступні екзамени з польської мови, іноземної мови, математики і додаткового предмету за вибором студента.

Як вступити до польського ліцею українцям?

Українські діти можуть вступати до польських середніх шкіл після 9 класу на основі свідоцтва про неповну середню освіту і знанням польської мови на розмовному рівні (мінімуму В1), в деяких ліцеях практикують співбесіди з абітурієнтами. Набір іноземців проводиться на вільні місця, після зарахування польських громадян. Після вступу, для всіх учнів – іноземців, як правило, організовують додаткові уроки по вивченню польської мови. Звернувшись до Slavic Languages Center Ви отримаєте детальну інформацію про шанси вступу в кращі польські навчальні заклади.

Умови проживання для учнів польських ліцеїв.

Проживають учні ліцеїв у шкільних інтернатах з повноцінним харчуванням. В цих установах дітьми опікуються відповідальні вихователі і педагоги, готові допомогти у будь-якій ситуації. Всі учні зобов'язані дотримуватися розпорядку дня, що встановлює години навчання і відпочинку; виконувати правила інтернату. Шкільні інтернати Польщі забезпечують нормальні побутові умови, гарантують безпеку, створюють можливості для розвитку і навчання. Середня освіта для українців безкоштовна, але проживання і харчування оплачують батьки.

Розмірковуючи про середню освіту, пам'ятайте, що сучасні ліцеї Польщі пропонують високу якість знання, серйозну матеріально-технічну базу в навчальних закладах, надають можливість навчатися в інтернаціональному середовищі. Навчання Вашої дитини за кордоном допоможе розвинутися самостійності, навчить справлятися зі шкільними труднощами, спілкуватися з іншими людьми, допоможе завести друзів на все життя!