Що потрібно знати, аби купити житло в Польщі українському студенту?

Останнім часом спостерігається постійне зростання кількість українців, що бажають купити нерухомість в Польщі. Статистичні дані 2018 року вказують, що серед всіх іноземців українці займають друге місце за ступенем зацікавленості польською нерухомістю. Серед покупців все частіше трапляються українські студенти, котрі не готові поділяти свій власний простір з сусідом по кімнаті та ті, хто мають намір подальшого проживання в Польщі.

Тож, з'ясуємо, особливості та процедуру придбання нерухомості в Польщі.

Згідно із законодавством, нерухомість в Польщі поділяють на два типи: квартири та будинки. З пошуком відповідного житла можуть допомогти ріелторські компанії, послуги котрих коштують 1,5-4% від вартості нерухомості. Або можна самостійно знайти житло на інтернет сторінках. Процедура придбання українцем нерухомості в Польщі буде залежати від того чи потрібний дозвіл на купівлю нерухомості чи ні.

Які документи потрібно мати українському студенту, аби купити квартиру в Польщі?

У випадку, якщо іноземець хоче купити квартиру в Польщі і при цьому має дійсну польську візу або дозвіл на постійне чи тимчасове проживання, то додаткових дозволів йому мати не потрібно.

Які документи потрібно мати українському студенту, аби купити будинок в Польщі?

Для того, аби купити будинок в Польщі українцю необхідно отримати дозвіл від Міністерства внутрішніх справ та адміністрації. Не вимагається даний дозвіл:

  • від осіб, котрі протягом останніх 5 років від моменту надання їм дозволу на постійне проживання живуть на території Польщі;
  • від іноземця, котрий більше, ніж 2 років у шлюбі з громадянином РП і проживає на території Польщі.

Крім того, дозвіл від МВС Польщі потрібний у випадку купівлі нерухомості у прикордонній зоні та купівлі сільськогосподарський ґрунтів більше, ніж 1 га. Для отримання даного дозволу необхідно звернутися з відповідною заявою та певним переліком документів до адміністрації МВС. Термін розгляду справи складає 2-4 місяці.

Скільки коштує квартира в Польщі?

Ціни на квартири в Польщі будуть залежати від міста (найдорожчим є Варшава), площі, місця розташування (близькість до транспортних вузлів, віддаленості від центру).

Придбати квартиру в Польщі можна як на первинному (новобудови), так і на вторинному ринках. Найбільший попит на житло в Варшаві та Кракові. Середня вартість квадратного метру квартири в Польщі зображено на рисунку (ціни в злотих/квадратний метр):

Як купити квартиру в Польщі в кредит?

Аби купити квартиру в кредит українському студенту в Польщі потрібно мати дозвіл на проживання й отримувати сталий дохід, більший, ніж 2 тис. злотих. Польські банки охоче дають кредити на купівлю житла, відсоткова ставка при цьому 5-6% річних. Аби взяти кредит, потрібно мати власну стартову суму, що становить 15% від повної вартості житла. Оформлення іпотеки в Польщі має більш вигідні умови, в порівнянні з Україною, але обов’язковою умовою є наявність стабільного доходу, достатнього для оформлення іпотеки та карти побиту або робочої візи. Банки, які сьогодні пропонують іпотеку українцям з тимчасовим дозволом на проживання - Pekao, Millenium, mBank, PKO BP, ING Bank ąląski та ін.

Податки при купівлі нерухомості в Польщі

При купівлі нерухомості на вторинному ринку покупець оплачує 2% податку.

При купівлі на первинному ринку (в новобудові), в ціні вже включено ПДВ, тому додатково ці 2% не оплачуються. Податок на прибуток в Польщі становить 19%.

Якщо виникли питання чи потрібна допомога у вирішенні питань пов’язаних з придбанням нерухомості в Польщі, звертайтеся до спеціалістів Slavic Languages Center.