Гранти на навчання в Польщі

Згідно з статистичними даними спостерігається постійне збільшення кількості студентів з України в польських ВНЗ, що обумовлено високою якістю навчання, вигідним географічним положенням Польщі та можливістю отримати європейський диплом, який буде путівкою в перспективне майбутнє. Крім того, здібні і талановиті вступники можуть розраховувати на різні гранти та стипендії на безкоштовне навчання в Польщі. Нижче розглянемо найпопулярніші серед них.

Гранти на навчання в Польщі для українців

Грант Gaude Polonia

Грант створено для творчих особистостей, котрі можуть представити власні досягнення у сфері кіно, музики, фотографії, літератури, театральної справи. Учасниками програми можуть бути особи, котрі мають вищу освіту і знають польську мову. Термін - 6 місяців, при цьому учасникам надається стипендія і оплачується проживання.

Стипендія ім. Станіслава Банаха

Стипендіальна програма Стефана Банаха спрямована для кандидатів, які є громадянами країн, що належать до країн Східного партнерства ЄС та країн Центральної Азії.

Відповідно до цієї програми безкоштовне навчання в Польщі для українців можливе у вишах підпорядкованих Міністерству освіти і вищої науки Польщі, в галузі точних, природничих, технічних, сільськогосподарських, лісових і ветеринарних наук. Обов'язковою умовою є наявність диплома бакалавра та знання польської мови на рівні (В1-В2).

Стипендіальна програма імені Лейна Кіркланда

Дана програма дає можливість українцям безкоштовно навчатися за кордоном. Програма спрямована на іноземців, котрі мають вищу освіту та досвід роботи у сфері журналістики, політики, економіки тощо. Тривалість - 9,5 місяців. Складається вона з підготовчої та основної частин. Основна частина складає два семестри навчання в академічному центрі і головною ціллю її є реалізація індивідуальної науково-освітньої програми. Кінцевим етапом є написання і захист дипломної роботи.

Студентська програма обміну Erasmus +

Безкоштовне навчання в Європі можливе завдяки програмі обміну Erasmus +, котра має багато різних грандів, стипендій, всі вони мають різні умови і розраховані, для студентів і також для викладачів. Мета програми - підтримання проектів співпраці і партнерства у сфері освіти, професійної підготовки молоді.

Студентська програма Teraz Wrocław

Завдяки програмі Teraz Wrocław можна отримати грант на безкоштовну освіту в Європі, а саме у Вроцлаві. Згідно з цією програмою на безкоштовне навчання можуть розраховувати кандидати, котрі мають повну середню освіту, знають польську мову на рівні достатньому для навчання і не мають Карти поляка. Учасники самостійно обирають ВНЗ у Вроцлаві, ознайомлюються з правилами конкурсу і умовами вступу, подають необхідний перелік документів до приймальної комісії. В залежності від обраного ВНЗ потрібно буде скласти екзамен або пройти співбесіду. Далі комісія обирає кандидатів, яких звільняють від оплати за навчання.

Отже, безкоштовне навчання в Польщі для студентів з України є цілком можливе. Вступ до вишів в Польщі можливий на основі грантів на навчання за кордоном або стипендіальних програм.

Якщо Ви бажаєте отримати додаткову інформацію звертайтеся до команди Slavic Languages Center.