Друга вища освіта в Польщі

Закінчив університет, але вважаєш, що помилився з обраною спеціальністю та хочеш отримати другий шанс, аби побудувати вдалу кар’єру? Прагнеш розширити свої знання та вміння? Отримана тобою спеціальність не популярна і не надає можливостей для отримання достойної оплати?

Найкращою відповіддю на ці та подібні запитання є отримання другої вищої або післядипломної освіти в Польщі.

В реаліях сучасного життя, коли з численним зростанням кількості населення на планеті та зі збільшенням конкуренції у всіх сферах діяльності людей, виникає критична необхідність в отриманні будь-яких переваг над конкурентами в боротьбі за «місце під сонцем». Одним із варіантів отримання такої переваги є друга вища або післядипломна освіта.

Особливості другої вищої освіти в Польщі

Система освіти вищих навчальних закладів Польщі є триступеневою і включає: бакалаврат, магістратуру та докторантуру. По закінченні бакалавра випускник має можливість отримати другу освіту, котра поділяється на другу вищу освіту з присвоєнням наукового ступеня (магістратура та докторантура) або післядипломну освіту з підвищення кваліфікації.

Навчання триває 1 або 2 роки в залежності від вибраної спеціальності та навчального закладу та має заочну форму. Набір на навчання проводять, як на зимовий семестр, котрий розпочинається в жовтні, так і на літній, котрий розпочинається в березні.

Перевагою другої вищої освіти з присвоєнням наукового ступеня є отримання диплома по завершенні навчання.

По закінченні післядипломної освіти з підвищення кваліфікації випускники отримують свідоцтво (не диплом!) про закінчення післядипломного навчання.

Переваги післядипломної освіти:
  • дає можливість розвитку в обраній сфері діяльності, шляхом отримання нових знань і вмінь;
  • дає можливість змінити попередньо отриману спеціалізацію й займатися улюбленою справою;
  • доступність і можливість поєднувати роботу і навчання;
  • висока якість освіти, що досягається шляхом проведення великої кількості практичних занять;
  • можливість отримати диплом європейського зразка.

Хто може отримати другу вищу освіту?

Отримати другу вищу або післядипломну освіту в Польщі може будь-який іноземний студент, котрий вже має хоча б ступінь бакалавра.

ВНЗ Польщі, в котрих можна отримати другу вищу освіту

В польських ВНЗ пропонують українцям широкий вибір університетів, в котрий можна отримати другу вищу або післядипломну освіту. Найперспективнішими серед них є Головна торгова школа (Szkoła Główna Handlowa), Варшавський університет (Uniwersytet Warszawski), Академія імені Леона Козьмінського (Akademia Leona Koźmińskiego), Ягеллонський університет (Uniwersytet Jagielloński), Польсько-Японська академія комп’ютерних технологій (Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych) та багато інших.

Вартість післядипломної освіти

Вартість післядипломного навчання в Польщі буде залежати від університету, спеціальності, тривалості навчання, викладацького складу тощо. Ціни стартують від 3000 злотих/курс, середня вартість курсу – 6000-7000 злотих, найдорожчою вважається програма післядипломної освіти MBA (Master of Business Administration), вартість якої орієнтовно 30 000 злотих/курс.

Для іноземців, в тому числі і для українців польські ВНЗ пропонують широкий вибір спеціальностей, найпопулярнішими серед яких є комп’ютерна інженерія, теплоенергетика, електротехніка, банківська справа, філологія тощо.